آغاز بازگشت حجاج به کشور

آغاز بازگشت حجاج به کشور

به گزارش لیجار، با نخستین پروازها از دو فرودگاه مدینه و جده به مقصد اهواز و تهران، خروج زائران کشورمان از سرزمین وحی آغاز شد.

لیجار در خبری نوشت: با آغاز پروازهای بازگشت حجاج کشورمان از صبح روز جمعه (یکم تیر) از دو فرودگاه مدینه و جده، نخستین کاروان‌های زائران ایرانی سرزمین وحی را ترک کردند.

اولین پرواز بازگشت حجاج ایرانی به مقصد اهواز ساعت ۵:۲۰ دقیقه صبح روز جمعه (به وقت عربستان) با ۲۶۳ زائر فرودگاه مدینه را ترک کرد و دومین پرواز نیز از فرودگاه جده به مقصد تهران صورت گرفت.

به گفته محمد معصومی؛ نماینده ایران ایر در عربستان در موسم حج تمتع ۱۴۰۳ پروازهای بازگشت زائران «مدینه قبل» از فرودگاه جده و زائران «مدینه بعد» که در این مرحله برای زیارت به شهر پیامبر سفر می‌کنند از فرودگاه مدینه به میهن اسلامی بازمی‌گردند.

همچنین در پروازهای ۴ روز نخست مدینه به کشور روزانه بیش از ۴۰۰۰ زائر مدینه قبل به صورت ترانزیت از این شهر راهی ایران می‌شوند.

از مجموع ۸۷ هزار و ۶۵۰ زائر ایرانی حج امسال قرار است حدود ۵۰ هزار حاجی از فرودگاه مدینه و بقیه حجاج از فرودگاه جده از طریق هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به کشور منتقل شوند.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، آخرین پرواز ۲۴ تیرماه (هشتم محرم) از فرودگاه جده به مقصد تهران خواهد بود و با این پرواز نیروهای ستادی و اجرایی به کشور باز خواهند گشت.

۴۷۲۳۶

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز بازگشت حجاج به کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز بازگشت حجاج به کشور"، کلیک کنید.