آقای صحرایی کدام قله منظورتان بود؟

آقای صحرایی کدام قله منظورتان بود؟

مجازی شدن کلاس های درس و بعدها ایجاد اپلیکیشن شاد می توانست تجربه ای ارزنده جهت بهبود توان فنی و تخصصی بخش تکنولوژی و فناوری نظام آموزشی باشد.
اما آنچه در نیمه دوم دهه اخیر در بخش ستادی نظام آموزشی شاهدش بودیم، بیش از آنکه کاربست ابزار و ادوات مدرن و مبتنی بر وب باشد، دست و پا زدن در بین سامانه ها و سایت ها و کارتابل های متعدد بود! چه در بخش اداری و چه آموزشی اسامی پرتکراری همچون پرگار و سیدا و سناد و دانا و نماد و شاد و سها و چندین و چند نام دیگر و همپوشانی غیرلازم این سامانه ها، اتفاقی دردسرساز بود. برخی منتقدان معتقدند که در پس این تغییرات پرتکرار و ظاهری، منافع مالی قابل توجهی برای موسسان و پشتیبانان فنی این سامانه ها وجود دارد و برخی دیگر ناتوانی از ایجاد یک سامانه ی جامع را ناشی از فقدان توان تخصصی و فنی می دانند.

به هرروی این روزها برخی از این ابزارها بجای کارگشایی از مشکلات و تسهیل امور، خود به مشکلی جدید پیش روی کاربران اعم از آموزگاران و دانش آموزان مبدل شده است!
همزمان با آغاز امتحانات نهایی برخی از پایه های تحصیلی، کارت ورود به آزمون دانش آموزان در تارنمای مای مدیو my medu قرار داده شده است؛ با اینحال سامانه مذکور پاسخگوی مراجعه پرتعداد کاربران نبوده است. بسیاری از دانش آموزان با پاسخ های منفی از این سامانه مواجه شده اند و اضطراب کارت ورود به جلسه آزمون به اضطراب آزمون افزوده شده است . از سوی دیگر برخی از فعالیت های مربوط به هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم و مشاوران و دبیران شان از طریق همین سامانه قابل انجام است. اختلال در سامانه مذکور، انجام مواردی همچون تکمیل فرم نظرخواهی دانش آموزان و دبیران و مشاوران را نیز مختل نموده است .
تنها چند روز پس از سخنان رضامراد صحرایی در خصوص ایستادن بر نوک قله ! و الگو شدن برای سایر جوامع جهان، بروز چنین افتضاحی در مجموعه ی تحت مدیریت ایشان، اشاره بر این نکته دارد که نوک قله ی مدنظر ایشان تپه ای بیش نبوده و ممکن است با همین فرمان به الگویی برای عبرت سایرین مبدل شویم.

*کارشناس آموزش

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آقای صحرایی کدام قله منظورتان بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آقای صحرایی کدام قله منظورتان بود؟"، کلیک کنید.