ابوترابی: اقتدا به پیامبر اعظم یعنی در راه رشد قدم برداریم

ابوترابی: اقتدا به پیامبر اعظم یعنی در راه رشد قدم برداریم

امام جمعه موقت تهران گفت: با بعثت پیامبر اکرم (ص)، حیات علمی و مسیر رشد انسان به سمت گنجینه های خرد، دانایی، عقلانی و روش زندگانی درست هموار شد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری لیجار، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد، در نماز جمعه این هفته تهران با تبریک بعثت حضرت رسول اکرم (ص)، اظهار داشت: در تبیین ویژگی های دوران جاهلیت، قرآن کریم می فرماید که مردم در این دوره در ستیز و جنگ، ضلالت و گمراهی و بر لبه پرتگاه جهل، کینه توزی و استکبار قرار داشتند.

وی افزود: طبق فرمایشات قرآن کریم، مردم در دوران جاهلیت به نحوی بودند که هوا و هوس بر آنها چیره شده و نادانی جاهلیت آنها را خار و پست کرده بود. در چنین دورانی پیامبر عظیم الشان اسلام مبعوث شدند تا در پرتو حیات علمی، مسیر رشد انسان را به سمت گنجینه های خرد، دانایی، حیات عقلانی و روش زندگانی درست هموار کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان همیشه در جدال عقل، هوا و هوس است، یادآور شد: انبیاء برای این مبعوث شدند که در این جدال همیشه عقل پیروز شود و حیات عقلانی در برابر هواس و هوس به موفقیت برسد.

وی با بیان اینکه خداوند به واسطه پیامبر (ص) جدال و بی خردی را از بین برد و مردم هم کیش یکدیگر شدند، تصریح کرد: خواران به دست قدرتمند پیامبر، عزیز شدند و نادانان ثروتمند، خوار شدند. قرآن می فرماید ای پیامبر بزرگ، تو در خُلق و رفتار در اوج قرار داری و از قلبی سرشار از محبت و عشق برای سعادت انسان برخوردار هستی.

ابوترابی با تاکید بر اینکه اقتدا به پیامبر اعظم یعنی حکم ما در خانه، جامعه و محیط کار، داوری مبتنی بر عدالت باشد، عنوان کرد: همچنین قرآن می فرماید به پیامبری که بر قله پاکیزگی و عدالت است، اقتدا کنید. همچنین پیامبر (ص) با بردباری و دقت تصمیم می گرفت و آرام سخن می گفت و بعد از تصمیم نیز چالاک اقدام می کرد. سخنش لبریز از حقایق و سکوتش سرشار از حکمت بود.

در حال تکمیل…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابوترابی: اقتدا به پیامبر اعظم یعنی در راه رشد قدم برداریم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابوترابی: اقتدا به پیامبر اعظم یعنی در راه رشد قدم برداریم"، کلیک کنید.