استمرار خط فاتحان خرمشهر باید تداوم یابد

استمرار خط فاتحان خرمشهر باید تداوم یابد

به گزارش خبرگزاری لیجار استان سمنان، سردار «عباس مطهری»مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان در ویژه برنامه بزرگداشت سوم خرداد و شهدای خدمت که در شهرستان سرخه برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره)، 3هزار شهید استان سمنان،129 شهید گمنام استان،90 شهید عملیات الی بیت المقدس، شهید جمهور و شهدای خدمت،اظهار داشت: هر شهادتی در دوران انقلاب اسلامی زمینه ساز قوام و بقای این انقلاب شده است.

وی با اشاره به حضور و قدرت مردم و تبعیت از ولی فقیه به عنوان عوامل پیروزی در آزاد سازی خرمشهر، بیان داشت: به فرموده حضرت آقا، فتح خرمشهر نماد تبدیل یک معادله تلخ به شیرین و زمینه ساز نجات مردم بود.

وی از جهاد، از خودگذشتگی،عزم راسخ و ابتکار عمل به عنوان مهمترین عوامل پیروزی در این نجات ملی یاد کرد و افزود: عزم راسخ به معنای نگاه بلند مدت به آرمانها و روزمره نبودن می باشد که در آن زمان رزمندگان اسلام دنبال اهداف بلند و پوشاندن جامه عمل به فرمایشات امام راحل(ره) بودند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان، جهاد و از خودگذشتگی را از دیگر عوامل این پیروزی بر شمرد و افزود: از خودگذشتگی تنها به معنای گذشتن از جان نیست بلکه در بسیاری از موارد به معنای اسیر نشدن در پنجه خواسته های حقیر است و گاهی ما چنان در این خواسته ها اسیر می شویم که نمی توانیم خود را نجات دهیم ولی خداوند کسانی را که مورد عنایت و لطف خاص خود قرار می دهد یکی یکی بت هایی مانند: قدرت، شهرت، زیبایی و… را در درون آنها می شکند.

وی با اشاره به مدل مدیریتی شهید جمهور آیت ا…رییسی، به دستور حضرت آقا، تصریح کرد: ایشان به فرموده آقا از تولیت قدس رضوی به ریاست قوه قضاییه رسیدند و سپس تکلیف ریاست جمهوری را قبول کردند و در این راه جان،آبرو و خانواده اش را گذاشت و امروز شاهد حضور مقامات کشورهای مختلف، روابط متعدد با همسایگان، انعقاد قراردادهای مختلف با کشورهای جهان و دیپلماسی فعال هستیم و در حوزه اقتصادی زیر ساخت های فراوان ایجاد شده و مشکلات آبی در بسیاری از استانها حل شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه امروز کارهای بسیار مهمی را پیش رو داریم افزود: وظیفه امروز ما استمرار خط فاتحان خرمشهر با همان از خودگذشتگی و مردمی بودن دوران جنگ است.

وی با اشاره به عده زیاد دشمن در جنگ ترکیبی امروز، بیان کرد: یکی از مسایل آتی کشور، مساله انتخابات است و قطعا دوباره آوازهای تکراری با رنگ و لعاب زیادی به گوش خواهد رسید،اما اگر کار برای خدا باشد این عرصه نیز با موفقیت سپری خواهد شد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استمرار خط فاتحان خرمشهر باید تداوم یابد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استمرار خط فاتحان خرمشهر باید تداوم یابد"، کلیک کنید.