افتتاح فاز اول شهید شوشتری تا پایان سال

افتتاح فاز اول شهید شوشتری تا پایان سال

رییس شورای شهر تهران از افتتاح 9 کیلومتر از بزرگراه شوشتری تا پایان سال خبر داد.

به گزارش لیجار، مهدی چمران در بازدید از روند تکمیل آزادراه شهید شوشتری با حضور در جمع خبرنگاران در مورد بازدیدش از آزادراه گفت: پروژه آزادراه شوشتری یکی از برنامه های اصلی شهر تهران است و این ابر پروژه از دوره سوم شورا آغاز شد اما در سالهای اخیر متوقف شد و در این دوره مدیریت شهری کار با شدت و قدرت آعاز شد به گونه ای که الان زیرساختها تقریبا تمام شده و زیرگذر ها عملیاتی شده و تک تک معارضین رفع شدند.

وی ادامه داد:  اما چون تعدادی از معارضین نظامی بود، با عزم راسخ و با طولانی شدن زمان این موانع مرتفع شد و 9.3 کیلومتر تا پایان سال به بهره برداری برسد.

رییس شورای شهر تهران در مورد فاز دوم آزادراه شهید شوشتری با بیان اینکه فاز دوم این ابرپروژه  وارد جنگل و زمینهای نظامی استکه حساسیت خاص دارد که باید با محیط زیست و سپاه هماهنگ شود حال آنکه تونل و پل دارد که هزینه بالایی می طلبد گفت: اما به هر حال با افتتاح بخش اول، قسمت زیادی از ترددها به این آزادراه موکول می شود.

چمران تاکید کرد: ساخت آزادراه شهید شوشتری یکی از ابرپروژه های تهران است ک به خاطر کار خوب و پشتکار تیم معاونت فنی از آنها تشکر می کنم و امید است هر چه زودترشاهد افتتاح باشیم.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم کل پروژه تا اوایل سال آینده  به بهره برداری برسد اما این 9 کیلومتر ان شاء الله تا پایان سال افتتاح می شود، در مورد رایزنی با محیط زیست برای ساخت فاز دوم آن گفت: از قدیم شورای شهر به این موضوع وارد شده به گونه ای که در دوره چهارم برای فاز دوم آزادراه شهید شوشتری و پارچین رایزنی کردیم  ولی اجرای این پروژه را می توان به گونه ای کار کرد که هم استانداردهای محیط زیست را رعایت کنیم و هم  مسیر عبوری باشد تا مردم از آن استفاده کنند که البته نیازمند طراحی خاص است.

چمران در مورد تغییر ساعت شورای شهر با کاهش ساعت کاری ادارات گفت: فکر نمی کنم نیازی باشد اما ما موافق هستیم که ساعت جلوتر بیاید تا بتوانیم به صرفه جویی در مصرف برق کمک کنیم.

وی در پاسخ به این که با توجه به کاندیداتوری زاکانی در انتخابات ریاست جمهوری، آیا شهرداری تهران باید مرخصی بگیرد یا نه؟ گفت: قاعدتا چون مواقع تبلیعات، کاندیداها عموما وقت  زیادی می گذارند؛  تا کنون در دو مورد گذشته هم شهرداران مرخصی گرفتند تا راحت تر و بدون دردسر به کارها بپردازند اما این امر بستگی به گزینش شورای نگهبان دارد و این تعیین کننده است.

به گزارش لیجار، مهدی چمران امروز به همراه حق بین معاون شهردار از روند ساخت پروژه آزادراه شهید شوشتری بازدید کرد.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح فاز اول شهید شوشتری تا پایان سال" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح فاز اول شهید شوشتری تا پایان سال"، کلیک کنید.