افزایش 46 درصدی تعرفه های پزشکی، جبران گذشته است

افزایش 46 درصدی تعرفه های پزشکی، جبران گذشته است

معاون درمان وزارت بهداشت درباره مصوبه شورای عالی بیمه برای رشد تعرفه های پزشکی در سال آینده، گفت: افزایش 46 درصدی تعرفه های پزشکی در واقع جبران گذشته است؛ چراکه 15 درصد افزایش تعرفه ها از سال گذشته باقی مانده است.

دکتر سعید کریمی در گفت وگو با لیجار،  در پاسخ به سوالی درباره تصویب رشد 46 درصدی تعرفه های پزشکی 1403 در شورای عالی بیمه سلامت و برخی اظهارنظرها در این باره گفت: کسانی که نگاه مغرضانه دارند باید بدانند که پایین بودن تعرفه های پزشکی به معنای دست بردن در جیب مردم است؛ چراکه هنگامی که نرخ تعرفه های پزشکی پایین باشد، بیمه ها، حق بیمه را پرداخت نمی کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تنها یک سوم تعرفه های پزشکی به عنوان دستمزد محسوب می شود، خاطرنشان کرد: مبلغی که به عنوان دستمزد در نظر گرفته می شود شامل دستمزد پزشکان و پرستاران است. همچنین دوم سوم باقیمانده برای سایر موارد یعنی هزینه هتلینگ، ملزومات و تجهیزات و … است.

کریمی ادامه داد: طی سال های گذشته، تعرفه های پزشکی پایین بوده این درحالیست که مسایلی مانند هتلینگ، قیمت غذا، ملزومات و تجهیزات پزشکی با افزایش نرخ تورم، افزایش می یابد.  تعرفه های پزشکی در سال های گذشته به نحوی بوده که در حال حاضر قیمت ویزیت یک پزشک متخصص در بخش دولتی 37 هزار تومان است.  

وی درباره افزایش 46 درصدی نرخ تعرفه های پزشکی گفت: افزایش 46 درصدی تعرفه های پزشکی در واقع جبران گذشته است. 15 درصد افزایش تعرفه ها از سال گذشته باقیمانده است.  

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به مقایسه افزایش تعرفه های پزشکی با دستمزد کارگران و حقوق کارمندان گفت: برخی تعرفه های پزشکی را با حقوق کارگران و دستمزد کارمندان مقایسه می کنند که یک کار اشتباه محسوب می شود. من بازهم تاکید می کنم فقط یک سوم تعرفه های پزشکی، دستمزد پزشکان است.  

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش 46 درصدی تعرفه های پزشکی، جبران گذشته است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش 46 درصدی تعرفه های پزشکی، جبران گذشته است"، کلیک کنید.