اوزونیدیس: فوتبال «بکش زیرش» را بازی نمی کنم/ داریم یک تیم می سازیم

اوزونیدیس: فوتبال «بکش زیرش» را بازی نمی کنم/ داریم یک تیم می سازیم

لیجار/کرمان سرمربی گل گهر سیرجان گفت: من دوست ندارم فوتبال «بکش زیرش» را بازی کنم، ما داریم یک تیم می سازیم.

به گزارش لیجار، مارینوس اوزونیدیس پس از تساوی بدون گل تیمش برابر شمس آذر قزوین در هفته بیست وششم لیگ برتر در نشست خبری اظهار کرد: در چنین مسابقاتی که شما برنده نمی شوید ولی همه توانتان را در زمین می گذارید، نمی دانم چه کار باید بکنیم که بازی را برنده بشویم. نیمه اول ایده آل نبودیم و مقابل تیمی دونده و فعال بازی کردیم. در نیمه اول سه چهار شانس خوب پیدا کردیم.

وی افزود: در نیمه دوم فکر می کنم یکی از بهترین نیمه هایی بود که تا این لحظه بازی کردیم. جلوی چنین تیمی وقتی هیچ موقعیتی به رقیب نمی دهید و سه چهار شانس 100 درصد از دست می دهید، چه می توانم به بازیکنانم بگویم. آنها بهترین توان شان را در بازی گذاشتند. خیلی باتمرکز بودند و شانس های گلزنی ایجاد کردند ولی خب گل نزدند. من به عنوان سرمربی ترجیح می دهم اگر ببازیم یا حتی مساوی کنیم، چنین عملکردی از بازیکنانم ببینم. باید بدانیم که یک مهاجم جوان داریم که هفت گل زده است.

اوزونیدیس ادامه داد: همیشه گفته ام که دو راه برای تیمداری دارید، یک اینکه بروید و یک تیم آماده بخرید و دیگر اینکه یک تیم را بسازید و ما تصمیم گرفتیم که یک تیم بسازیم. در چنین موردی ما یک روز بالا هستیم و یک روز پایین. ولی بعد از چنین عملکردی من به بازیکنانم واقعاً تبریک می گویم. طبیعتاً اگر گل می زدیم خیلی بهتر می بود ولی نزدیم و در دقیقه آخر یک دیرک نیز زدیم. وی افزود: من بارها گفته ام وقتی شما سه چهار تیم اول نیستید، برای من مهم نیست که پنجم یا ششم بشویم. مهم روشی است که بازی کنیم و ادامه دهیم و در این سبک، بازیکنان به مرور پیشرفت می کنند. من به عنوان سرمربی باید از بازیکنانم تشکر کنم، آن سبکی که می خواستیم را انجام دادند، دویدند و جنگیدند.

او در پاسخ به این سوال که «گل گهر 6 هفته است نتیجه نمی گیرد و امشب طرفداران علیه تیم شعار دادند و نتیجه مهم است»، گفت: بله نتیجه مهم است ولی به شما گفتم که ببینید چطور ما امتیاز نگرفتیم. شما به عنوان یک خبرنگار و هواداران طبیعی است که نتیجه را ببیند ولی من از دید خودم دارم می بینم که تفاوت بزرگی وجود دارد. اگر یادتان بیاید بازی های مقابل پیکان، همین امروز ما بدشانس بودیم. می خواهم به این شکل نگاه نکنید زیرا که اگر اینگونه به مسابقات نگاه کنید، آن راهی را که می خواستیم از دست می دهیم. من ترجیح می دهم که همین سبکی که تیم بازی می کند را ارایه کند و حالا مثلا در یک بازی شانس با ما یار باشد و ببریم ولی مستحق پیروزی نباشیم.

در ادامه همان خبرنگار ما چهار سال است نتیجه نمی گیریم و همه مربیان می گویند که تیم پیشرفت می کند، سرمربی گل گهر در پاسخ گفت: تفاوت امسال با سال های گذشته این است که ما داریم یک تیم می سازیم. ما بازیکنان آماده نمی خریم. من در مورد سال های گذشته حرف نمی زنیم چون هر کسی یک سبکی دارد ولی ما امسال خواستیم که یک سبکی بسازیم. تا حالا دیدید که یک تیم با مهاجم 20 ساله کل فصل را بازی کند؟ یا دفاع 20-21 ساله کل لیگ را بازی کنیم؟ به من پاسخ بدهید!

اوزونیدیس ادامه داد: وقتی شما اول نیستید، درگیر این نباشید که یک رده بالاتر یا پایین تر تیم قرار دارد. ببینید من دوست ندارم فوتبال «بکش زیرش» را بازی کنم، ما داریم یک تیم می سازیم. امروز باید به بازیکنان تبریک بگوییم زیرا که بهترین شان را گذاشتند و خیلی خوب بودند، البته که ما می دانیم ضعف هایی داریم. ترکیب ما در نیم فصل اول با نیم فصل دوم را مقایسه کنید. تماشاگرها باید امروز از بازیکنان حمایت کنند، نه اعتراض. زمانی باید اعتراض کنند که یک بازیکن 100 درصد توانش را در زمین نگذارد ولی می بینید که بازیکنان وجودشان را می گذارند، این تیم باید از سوی هواداران حمایت شود. این سبک باعث می شود که باشگاه پیشرفت کند. باید همه با هم باشیم. ما نمی خواهیم هر زمان که برنده ایم هوادار با ما باشد. باید که فضایی ایجاد کنیم که تیم را کم کم اینجا بیاوریم.

سرمربی گل گهر در پاسخ به اینکه چرا لباس تیم بین دو نیمه عوض شد نیز گفت: برای این که مشکل داشتند. طبیعتاً تیم میهمان باید دو دست لباس داشته باشد. ما می توانستیم نگذاریم تیم میهمان با آن لباس وارد زمین شود ولی ما چنین شخصیتی نداریم و به احترام هواداران، دوربین و اینکه لباس ها شبیه به هم بودند، لباس ها را عوض کردیم.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اوزونیدیس: فوتبال «بکش زیرش» را بازی نمی کنم/ داریم یک تیم می سازیم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اوزونیدیس: فوتبال «بکش زیرش» را بازی نمی کنم/ داریم یک تیم می سازیم"، کلیک کنید.