برخورد با شایعه سازان و تخریبگران انتخاباتی در فضای مجازی

برخورد با شایعه سازان و تخریبگران انتخاباتی در فضای مجازی

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتای فراجا از برخورد با شایعه سازان فضای مجازی در ایام انتخابات خبر داد.

سرهنگ رامین پاشایی در گفت وگو با لیجار، درباره وظیفه پلیس فتا در مواجه با دروغ پراکنی و شایعه سازی در فضای مجازی و به خصوص در ایام انتخابات گفت: طرح عملیاتی پلیس فتا در این خصوص از حدودو 20 روز پیش آغاز شد که منطبق بر ماده 79 قانون انتخابات مصوب مجلس شورای اسلامی است. پلیس فتا به عنوان ضابط قوه قضاییه یک بخشی از مسیولیت رصد و پاکسازی فضای مجازی در برهه انتخابات را بر عهده دارد و از این رو چنانچه دروغ پراکنی ها در رصد پلیس فتا قرار بگیرد، به عنوان ضابطه قضایی برخورد لازم را با شایعه سازان انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی در کشورما از شبکه های اجتماعی و پیام رسان های بومی و غیربومی تشکیل می شود، اظهارکرد: متاسفانه فیک نیوزها، شایعه پراکنی، تهمت، افترا و تخریب چهره ها از جمله مواردی است که در فضای مجازی وجود دارد و هر چه به زمان انتخابات نزدیکتر شویم احتمال افزایش چنین مواردی نیز وجود دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتای فراجا درباره وظیفه پلیس در مواجه با دروغ پراکنی در فضای مجازی در برهه انتخابات به ماده 79 قانون انتخابات اشاره کرد و گفت: ماده 79 وظیفه پلیس را در این خصوص مشخص کرده است و همانطور که گفتم چنانچه دروغ پراکنی ها در رصد پلیس فتا قرار بگیرد، به عنوان ضابطه قضایی برخورد لازم را با شایعه ساز و کسی که قصد تخریب چهره های انتخاباتی دارد را انجام می شود و در این راستا پرونده هایی نیز تشکیل و به مرجع قضایی ارسال شده است.

پاشایی درباره نحوه مواجهه مردم با شایعات و اخبار نادرست در فضای مجازی گفت: همین حالا چندین پرونده در پلیس فتا وجود دارد که در حال رسیدگی است. برخی از معاندان و افراد مغرض به دنبال کم اهمیت نشان دادن این موضوع هستند. آنها برای این اقدام تاکتیک هایی دارند که درحال انجام آن هستند. گاهی نیز ممکن است اقداماتی از سوی رقبا انجام شود و محتوای جعلی و … به نام افراد تولید و به قصد بدنام کردن آنان منتشر شود. خب مردم باید هنگام مواجهه با چنین مواردی حتما از صحت آن مطمین شده و سپس اقدام به بازنشر آن کنند.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برخورد با شایعه سازان و تخریبگران انتخاباتی در فضای مجازی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برخورد با شایعه سازان و تخریبگران انتخاباتی در فضای مجازی"، کلیک کنید.