برکت خون آیت الله رییسی و شهدای خدمت، خلق وحدت و قدرت آفرینی برای کشور بود

برکت خون آیت الله رییسی و شهدای خدمت، خلق وحدت و قدرت آفرینی برای کشور بود

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در مراسم گرامیداشت درگذشت شهادت گونه آیت الله رییسی و همراهانشان که همزمان با ایام سالگرد آزادسازی خرمشهر برگزار شد، گفت: برکت خون آیت الله رییسی و شهدای خدمت، خلق وحدت و قدرت آفرینی برای کشور بود.

به گزارش لیجار، حسین دهقان در مراسم گرامیداشت درگذشت شهادت گونه آیت الله رییسی و همراهانشان که همزمان با ایام سالگرد آزادسازی خرمشهر برگزار شد با تبریک و تسلیت به خانواده این عزیزان، با نقل جملاتی از شهید بهشتی گفت: شایسته نیست کسانی که در جمهوری اسلامی ایران لباس خدمت به تن می کنند در بستر بیماری و استراحت دنیا را ترک کنند و مقام شهادت شایسته آنان است و البته شهادت هنر مردان خداست. همچنین امام خمینی فرمودند عمر طولانی باعث می شود انسان شاهد از دست دادن بسیاری از عزیزان و رفقای خود باشد.

وی با بیان اینکه من در دوران دفاع مقدس توفیق خدمت با برخی از این عزیزان را داشتم گفت: این یک واقعیت است که هر زمان فروغ برخی ارزش های انقلاب در جامعه کم می شد و تاثیرات وسوسه در درون جامعه شدت می گرفت، خداوند یک حادثه و سانحه را رقم می زد که عامل بیدار باش و توجه و احیاگر بود. لذا آنچه که در این سانحه دلخراش رخ داد همه این ها را در خود داشت. 

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی صفات بارز این شهیدان را خلوص نیت برای خدمت گزاری، کار و خدمت برای جلب رضای خدا، وقت شناسی و خستگی ناپذیری برشمرد و افزود: در این مدت نیز شاهد بودیم که چطور این سانحه دلخراش باعث خیزش، جنبش ،حرکت و خلق وحدت و قدرت آفرینی در جامعه شد.

دهقان یادآور شد: بزرگترین و دقیق ترین صفات آقای رییسی، «شنیدن دغدغه ها» و وقت گذاشتن برای دانستن و توجه به مخاطب بود؛ به طوری که آیت الله رییسی جلسات طولانی را با دقت دنبال می کردند و در آخرین ملاقات نیز بنده در هنگام خروج و مرخص شدن از محضرشان، عرض کردم که زندگی مردم خیلی سخت می گذرد و اداره امور برای آنها دشوار شده، جوانان نمی توانند ازدواج کنند و مسکن تهیه کنند؛ حتی برخی در تامین نان شب نیز با مشکل مواجه هستند. لذا باید بیشتر به آنها توجه کنیم و از کنار این موضوع نمی توان به سادگی گذشت آنهم در شرایطی که فردی مانند شما در راس قوه مجریه است.

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اضافه کرد: ایشان پس از شنیدن این جملات تاکید کردند، من هر کاری که متصور است برای کاستن از فشار روی مردم انجام می دهم  اما فکر نمی کنم مساله آنقدر حاد باشد و گزارشی دادند که از طریق بهزیستی و کمیته امداد چه میزان کمک های معیشتی به مردم صورت می گیرد و با این حمایت ها نباید انقدر مردم تحت فشار باشند و توان خرید نان نداشته باشند.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی دکتر امیرعبداللهیان نیز گفت: بنده، آقای امیرعبدالهیان را از سالیان دور می شناسم و با ایشان مانوس بودم. او در جریان اتفاقات سوریه و مبارزه با داعش یکی از پایه های ثابت دستگاه سیاست خارجی بود و در دوران مسیولیت خود بیشترین نقش را در حوزه تقویت و تبین و حمایت از جریان مقاومت داشتت و در عرصه بین المللی نیز نقش آفرینی جدی کرد.

وی افزود: حجت الاسلام آل هاشم را نیز از زمانی که در ارتش جمهوری اسلامی، مسیولیت عقیدتی سیاسی را عهده دار بود، می شناختم و صفا، صمیمت، تواضع، تاثیر کلام و جنبه های انسانی بالا از جنبه های بارز اخلاقی ایشان بود و اگر خدا این شهادت را برای ایشان قرار نمی داد انسان چطور می توانست مرگ برخی از این عزیزان را توجیه یا پذیرش کند. او هیچ وقت در هیچ موقعیتی برای خودش جایگاهی جز خدمت و ارتباط سالم و پیگیری ارزش های انقلابی تعریف نکرد.

دهقان خاطر نشان کرد: دکتر مالک رحمتی استاندار تبریز نیز جوانی شاداب، انقلابی، توانمند، سالم و سلامت و پرانرژی و خوش فهم و فردی در طراز انقلاب از نسل جدید بود.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، وی در ادامه، شهید موسوی را نیز یک سپاهی تمام عیار توصیف کرد و گفت: جدیت، صلابت، صلاحیت، تخصص و دلسوزی او برای انجام وظیفه، زبانزد همه کسانی بود که او را می شناختند.

دهقان یادآور شد: متاسفانه ما قدردان و قدرشناس داشته های خود نیستیم و باید به یاد داشته باشیم که تا افراد در قید حیات هستند آنها را قضاوت نکنیم و به یاد داشته باشیم اگر زمان حیات این عزیزان نیز در حق آنها جفا کردیم و قضاوت غلطی داشتیم، باید آن را جبران کنیم و این می تواند یک نقطه آغاز برای یک زندگی جدید ما باشد.

رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ما در این سانحه تلخ، خسران بزرگی را متحمل شدیم گفت: علی رغم این خسران، برکات خون این شهدا خلق وحدت و حضور بی نظیر همه مردم بود که به نحو شایسته از خدمتگزار خود تقدیر کردند و باید بدانیم که مطالبه این وحدت، یک چیز است و آن، چیزی جز ادامه این مسیر درست نیست.

دهقان اظهار کرد: به برکت خون این شهدا نظام جمهوری اسلامی بیمه شد و امیدواریم که پاسدار و قدرشناس و میراث دار خون این شهدا باشیم و بتوانیم در خدمت مردم و برای رضایت حضرت حق کار کنیم.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برکت خون آیت الله رییسی و شهدای خدمت، خلق وحدت و قدرت آفرینی برای کشور بود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برکت خون آیت الله رییسی و شهدای خدمت، خلق وحدت و قدرت آفرینی برای کشور بود"، کلیک کنید.