بیانیه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال/ اسدی مقدم: نتیجه پرونده مس به محض تکمیل اعلام می شود

بیانیه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال/ اسدی مقدم: نتیجه پرونده مس به محض تکمیل اعلام می شود

رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: نتیجه مربوط به پرونده باشگاه مس رفسنجان پس از تکمیل تحقیقات اطلاع رسانی می شود.

به گزارش لیجار، یونس اسدی مقدم، رییس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در مورد موضوعات مرتبط با پرونده باشگاه مس رفسنجان اظهار کرد: پرونده مربوط به تخلفات فوتبالی این باشگاه وفق قوانین و مقررات فوتبالی در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران مفتوح به رسیدگی است و در این راستا افراد مرتبط با موضوع در چند جلسه احضار و از آنها تحقیق و بازجویی به عمل آمده است. به محض تکمیل تحقیقات و صدور رای، نتیجه به مردم شریف و اهالی فوتبال اطلاع رسانی خواهد شد.

او افزود: از تمامی اهالی فوتبال و رسانه ها تقاضا می شود در راستای حراست و حفاظت از حیثیت فوتبال و برخورد قانونی و قاطع با متخلفان چنانچه اسناد و مدارک معتبری را به این مرجع درباره فساد ارایه کنند، ضمن تقدیر و تشکر از گزارش دهندگان به صورت قاطع با متخلفان برخورد قانونی انجام می شود.

رییس کمیته اخلاق ادامه داد: افراد حقیقی و حقوقی که در حوزه فوتبال در روزهای اخیر در فضای مجازی شایعات و گزارش های غیر واقع و کذب که باعث تشویش اذهان عمومی می شود را منتشر کرده اند، از طریق مراجع صالحه تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

بیانیه کمیته اخلاق فدراسیون

یکی از ارکان قضایی فدراسیون طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال کمیته اخلاق است که بر اساس اساسنامه فدراسیون فوتبال و آیین نامه اخلاق فدراسیون فوتبال و کدهای اخلاقی فیفا و ای اف سی رسیدگی به تخلفات اخلاقی مستنداً به ماده 3 کمیته اخلاق میتواند اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه فوتبال از جمله مقامات رسمی، بازیکنان و همچنین کارگزاران و واسطه های رسمی را در خصوص نقض قوانین اخلاقی و رفتارهایی که می تواند به تمامیت و اعتبار فوتبال کشور لطمه وارد کند، مورد بازخواست قرار داده و در صورت لزوم، احکام مناسب را صادر کند.

همچنین کلیه افرادی که درحوزه فوتبال فعالیت می کنند مستنداً به ماده 4 آیین نامه اخلاق فدراسیون، ملزم هستند از اهمیت، تکالیف، وظایف و مسیولیت های حوزه کاری خود در فدراسیون، باشگاه ها، هیات ها، اتحادیه ها، آکادمی ها، مدارس فوتبال و امر کارگزاری آگاهی داشته و موارد زیر را رعایت کنند:

1- به تمام قوانین مربوط و همچنین چارچوب قانونی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در گستره آن احترام بگذارند.
2- تعهد خود به مبانی رفتاری و رویکردهای اخلاقی را آشکار کنند و به اصول رفتاری در فوتبال کشور احترام بگذارند.
3- از مقام خود به هیچ طریقی سوءاستفاده نکنند و به ویژه از موقعیت خود برای مقاصد یا هداف خصوصی بهره نگیرند.

 ماده 8 آیین نامه اخلاق فدراسیون فوتبال

1- افرادی که ملزم به رعایت این مقررات هستند موظف اند هرگونه تخلف اخلاقی احتمالی از این مقررات را گزارش کنند که این موضوع فارغ از رعایت اصول رازداری و وفاداری است.
2- در صورت درخواست کمیته اخلاق، افراد موردنظر باید در روشن کردن حقایق پرونده یا تخلفات احتمالی به طور کلی همکاری نموده و مدارک درخواستی جهت تحقیقات ارایه کنند.

در ضمن کمیته اخلاق وفق مقررات اخلاقی و قوانین فوتبالی از مدارک و مستندات به دست آمده تحقیقات انجام خواهد داد.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال/ اسدی مقدم: نتیجه پرونده مس به محض تکمیل اعلام می شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال/ اسدی مقدم: نتیجه پرونده مس به محض تکمیل اعلام می شود"، کلیک کنید.