بیش از ۱۳ هزار تن مرغ منجمد در ۳ ماهه امسال وارد کشور شد

بیش از ۱۳ هزار تن مرغ منجمد در ۳ ماهه امسال وارد کشور شد

به گزارش خبرگزاری لیجار، حسین شیرزاد، مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا کنون تعداد ۶ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی به وزن ۴۰۳ هزار تن متعلق به شرکت پشتیبانی امور دام کشور وارد بندر امام خمینی (ره) شده‌اند که از این میزان ۴ کشتی حامل کنجاله سویا به وزن ۲۶۲ هزار تن و ۲ کشتی حامل ذرت به وزن ۱۴۰ هزار تن پهلو دهی و تخلیه شده است.

وی افزود: در سال جاری تا کنون مجموع ۴۳۹ هزار تن نهاده‌های دامی از طریق حمل ریلی به میزان ۲۵ هزار تن و حمل جاده‌ای به میزان ۴۱۴ هزار تن از مبدأ بندر امام خمینی (ره) به مقاصد استان‌های کشور بارگیری و حمل شده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: در بنادر استان گیلان ۵ کشتی حامل ۱۵ هزار تن ذرت پهلو دهی شده‌اند که محموله آنها پس از طی مراحل تخلیه، جهت ذخیره‌سازی به انبارهای استان خواهند رفت.

وی اضافه کرد: به بنادر امیرآباد و فریدون‌کنار استان مازندران تعداد ۱۲ کشتی حامل ۳۴ هزار تن ذرت وارداتی از کشور روسیه وارد شده‌اند که از این میزان ۱۳ هزار تن از ذرت به استان‌های مازندران، آذربایجان شرقی، البرز، گیلان و خراسان رضوی ارسال شده است.

شیرزاد درباره حجم واردات گوشت و مرغ منجمد بیان کرد: در بندر شهید رجایی استان هرمزگان از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا کنون ۹۰ کانتینر گوشت قرمز به وزن ۲۵۰۰ تن و ۵۱۱ کانتینر مرغ منجمد به وزن ۱۳ هزار ۷۹۷ تن تخلیه و در سایر استان‌های کشور توزیع شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیش از ۱۳ هزار تن مرغ منجمد در ۳ ماهه امسال وارد کشور شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیش از ۱۳ هزار تن مرغ منجمد در ۳ ماهه امسال وارد کشور شد"، کلیک کنید.