تجهیزات آتش نشانی بومی‌سازی می‌شود/ ساخت نردبان و پهپاد آتش نشانی در کشور

تجهیزات آتش نشانی بومی‌سازی می‌شود/ ساخت نردبان و پهپاد آتش نشانی در کشور

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از ساخت نردبان و پهپاد آتش نشانی در کشور خبر داد.

سید سجاد انوشه در گفت‌وگو با لیجار، با اشاره به اقدامات جدید سازمان شهرداری‌ها در حوزه آتش‌نشانی و ایمنی گفت: در کشورهای مختلف و پیشرفته دنیا، موضوع پهپادها بسیار مورد توجه است؛ اما بدین شکل نیست که در حال حاضر همه کشورها در حال استفاده از آن باشند و ما جامانده باشیم، بلکه ما در این صنعت جزو کشورهای پیش‌رو هستیم و همزمان با سایر کشورها در این زمینه در حال پیشرفت هستیم.

پهپاد ایرانی آتش نشانی به زودی تولید می‌شود 

وی افزود: اسپک فنی توسط دفتر خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و با همکاری کمیته های تخصصی انجام شده و حتی سازمان آتش‌نشانی نیز در این باره همکاری های تخصصی لازم را با ما داشته است.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: این طرح در اختیار شرکت‌های دانش بنیان که عمدتا داخلی نیز هستند قرار گرفته و با فضل الهی پس از رفع ایرادات، پهپادهای آتش نشانی به زودی در کشور تولید و مورد استفاده قرار می گیرند.

انوشه گفت: در ابتدا قرار است نسخه‌های اولیه تولید و به کارگیری شوند و در صورت انجام موفقیت آمیز طرح، به تولید انبوه نیز خواهیم رسید.

نردبان‌های آتش نشانی نیز بومی سازی می‌شوند 

وی با اشاره به دیگر اقدامات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه تجهیزات آتش نشانی افزود: نردبان‌های آتش نشانی یکی دیگر از تجهیزات مهم، کاربردی و گران‌قیمت آتش‌نشانی هستند که تاکنون تنها از سایر کشورها وارد می‌شدند.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: از آنجایی که این نردبان‌ها ارزبری بسیاری داشتند و بیشتر شهرداری ها توانایی خرید آنها را نداشتند، از این نعمت نیز محروم بودند؛ اما ان‌شاءالله با تولید این نردبان‌ها در داخل کشور، این مشکل نیز حل می‌شود. 

انوشه گفت: اسپک های فنی نردبان‌ها نیز به اتمام رسیده و نمونه‌های اولیه توسط شرکت‌های ایرانی در حال تولید هستند تا در صورت انجام موفقیت آمیز طرح‌های آزمایشی، تولید انبوه نیز صورت گیرد.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تجهیزات آتش نشانی بومی‌سازی می‌شود/ ساخت نردبان و پهپاد آتش نشانی در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تجهیزات آتش نشانی بومی‌سازی می‌شود/ ساخت نردبان و پهپاد آتش نشانی در کشور"، کلیک کنید.