جشن قهرمانی احتمالی مقابل سکوهای خالی دستگردی

سپهر ستاری: لیگ برتر ایران به هفته پایانی خود رسیده و رقابت قهرمانی بین استقلال و پرسپولیس همچنان ادامه دارد. پرسپولیس این هفته در ورزشگاه آزادی میزبان مس رفسنجان است و استقلال هم باید به مصاف پیکان برود. با توجه به میزبانی تیم پیکان، صحبت های زیادی در خصوص محل برگزاری این مسابقه مطرح شده است. ورزشگاه دستگردی که میزبان دیدارهای خانگی پیکان است شرایط حضور تماشاگران را ندارد و این موضوع با توجه به شانس قهرمانی استقلال حواشی زیادی را در پی داشته است. استقلالی ها معتقدند با توجه به اینکه روی کاغذ برای قهرمانی شانس دارند، بازی باید به ورزشگاهی منتقل شود که امکان حضور تماشاگران وجود داشته باشد ولی سازمان لیگ و باشگاه پیکان ورزشگاه دستگردی را برای بازی روز شنبه تایید کرده اند.

اعتراض استقلالی ها: چرا بازی پرسپولیس در دستگردی نبود؟

در روزهای اخیر که بحث میزبانی پیکان از استقلال در ورزشگاه دستگردی جدی شده، هواداران استقلال و اعضای این باشگاه معتقدند با توجه به اینکه دیدارهای خانگی اخیر پیکان مقابل پرسپولیس در ورزشگاه دیگری برگزار شده، این بازی هم باید جایی برگزار شود که شرایط حضور تماشاگر وجود داشته باشد. اشاره استقلالی ها به بازی رفت این فصل و بازی برگشت فصل گذشته است که به ترتیب در ورزشگاه های سردار آزادگان قزوین و آزادی تهران با حضور تماشاگران برگزار شد. البته بازی رفت پیکان و پرسپولیس به این دلیل در ورزشگاه دستگردی برگزار نشد که چمن این ورزشگاه شرایط انجام مسابقه را نداشت.

در طرف مقابل اما تیم پیکان هم به دنبال فرار از سقوط است و نیاز جدی به کسب امتیاز از این مسابقه دارد. شاگردان رضا عنایتی با 27 امتیاز سیزدهم هستند و هنوز به صورت قطعی در لیگ برتر ماندنی نشده اند. در چنین شرایطی برای آن ها هم بهتر است که بازی بدون حضور تماشاگر برگزار شود و روی این موضوع هم پافشاری کرده اند.

جشن قهرمانی احتمالی مقابل سکوهای خالی دستگردی

برگزاری بازی بدون تماشاگر قانونی است؟

در شرایطی باشگاه پیکان روی برگزاری بازی در ورزشگاه خانگی خود تاکید دارد، قوانین مربوط به برگزاری مسابقات خلاف ادعای پیکانی ها را تایید می کند.

رسول باختر، کارشناس حقوق ورزشی در این خصوص به لیجار گفت: طبق ماده 14 مقررات لیگ برتر باشگاه ها باید 2 ورزشگاه که حداقل استانداردهای مقررات AFC را دارند را برای دیدارهای خانگی خود معرفی کنند. البته نمی دانم در کشور ما 2 ورزشگاه برای هر تیم با این معیارها وجود داشته باشد. در بند 5 همین ماده آمده که اگر 2 ورزشگاه تیمی این شرایط را نداشت، خود سازمان لیگ یک ورزشگاه را برای میزبانی انتخاب می کند. سازمان لیگ هم اگر می خواهد ورزشگاهی را جایگزین کند می تواند براساس مقررات انتخاب کند. یکی از شرایط ورزشگاه انتخابی هم داشتن گنجایش حداقل 5000 نفر تماشاگر است. در بحث ورزشگاه اول و دوم، اصل بر برگزاری بازی در ورزشگاه اول است و اگر شرایط برای این موضوع فراهم نبود، کار به ورزشگاه دوم می کشد و اگر این هم نبود، سازمان لیگ میزبان را تعیین می کند.

او در پایان گفت: سازمان لیگ باید براساس مقررات تصمیم بگیرد و ورزشگاهی را که واجد شرایط ماده 14 است انتخاب کند و نمی تواند ورزشگاهی که اجازه حضور تماشاگر ندارد را انتخاب کند.

تاکید سازمان لیگ روی میزبانی دستگردی

سازمان لیگ تا دیروز روی برگزاری بازی در ورزشگاه دستگردی و بدون حضور تماشاگران تاکید داشته و تا این لحظه این ورزشگاه همچنان میزبان دیدار هفته پایانی پیکان و استقلال است. در چنین شرایطی اگر پرسپولیس مقابل مس رفسنجان امتیاز از دست بدهد و استقلال برابر پیکان پیروز شود، آن موقع جشن قهرمانی آبی پوشان در ورزشگاه دستگردی مقابل سکوهای خالی برگزار خواهد شد که برای لیگ برتر ایران اتفاق جالبی محسوب نمی شود. همین موضوع شرایط برگزاری مسابقه هفته سی ام را پیچیده کرده و حتی ممکن است در ساعات پایانی در نهایت تصمیم دیگری گرفته شود تا هواداران استقلال هم بتوانند آخرین بازی تیم شان در لیگ بیست وسوم را از نزدیک تماشا کنند.

با این حال سازمان لیگ در زمان تایید میزبانی ورزشگاه دستگردی برای پیکان و هوادار و همچنین قرعه کشی مسابقات لیگ برتر باید این نکات را مدنظر قرار می داد تا در فاصله کمتر از 48 ساعت تا برگزاری بازی، بحثی درباره تغییر ورزشگاه وجود نداشته باشد. در حال حاضر اتخاذ هر تصمیمی، می تواند اعتراض استقلال، پیکان و حتی پرسپولیس را به دنبال داشته باشد.

جشن قهرمانی احتمالی مقابل سکوهای خالی دستگردی

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جشن قهرمانی احتمالی مقابل سکوهای خالی دستگردی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جشن قهرمانی احتمالی مقابل سکوهای خالی دستگردی"، کلیک کنید.