خبر مهم سازمان مالیاتی برای اصناف عرضه کننده یک محصول/ جزییات تسهیل قانونی جدید برای برخی اصناف

خبر مهم سازمان مالیاتی برای اصناف عرضه کننده یک محصول/ جزییات تسهیل قانونی جدید برای برخی اصناف

به گزارش خبرگزاری لیجار، صورتحساب های الکترونیکی دارای تقسیم بندی های مختلفی است و از جنبه های مختلفی می توان آن را طبقه بندی کرد که مهم ترین آن ها عبارتند است از صورتحساب های الکترونیکی براساس ماهیت به سه نوع تقسیم بندی می گردند :

1 – صورتحساب الکترونیکی نوع اول

2 – صورتحساب الکترونیکی نوع دوم

3 – صورتحساب الکترونیکی نوع سوم

هر یک از این صورتحساب ها در موارد مخصوص به خود صادر می گردند و مودیان مالیاتی موظفند بر حسب نوع فعالیت و همچنین نوع مشتریان خود از یک یا چند نوع از این صورتحساب ها استفاده کنند.

صورتحساب الکترونیکی نوع سوم همان « رسید پرداخت وجه » صادره از دستگاه کارتخوان بانکی و یا درگاه الکترونیکی پرداخت که حسب مقررات اعلامی سازمان امور مالیاتی کشور، به عنوان پایانه فروشگاهی فروشنده (مودی) پذیرفته می شود، می باشند.

دستگاه های پُز قدیمی همچنان پا برجاست

بر اساس اعلام سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور اشخاص حقیقی که فروش تک نرخ دارند، یعنی کالاهایی می فروشند که نرخ یکسان مالیات ارزش افزوده دارند (به طور مثال، همه کالاهایی که می فروشند مالیات 9% دارد یا همه آنها معاف از مالیات است) می توانند از امکان استفاده از رسید دستگاه کارتخوان خود به عنوان صورتحساب نوع سه بهره مند شوند و تکلیفی جز این نداشته باشند، چه خالص فروش آنها بالای 18 میلیارد تومان باشد چه کمتر از آن.

بنابراین این گروه می توانند از دستگاه پُز قدیمی خود برای صدور صورت حساب استفاده کنند. اما نکته اینجا است که به این رسید پُز دیگر اعتبار مالیات ارزش افزوده داده نمی شود. به عبارت دیگر اگر کسی خرید کند و بخواهد اعتبار مالیاتی دریافت کند، باید برای این فرد، صورت حساب الکترونیک نوع یک صادر شود.

در صدور صورت حساب نوع سه، دیگر نیازی به شرکت معتمد نیز وجود ندارد و تنها رسید دستگاه پُز به عنوان صورت حساب ثبت می شود.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر مهم سازمان مالیاتی برای اصناف عرضه کننده یک محصول/ جزییات تسهیل قانونی جدید برای برخی اصناف" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر مهم سازمان مالیاتی برای اصناف عرضه کننده یک محصول/ جزییات تسهیل قانونی جدید برای برخی اصناف"، کلیک کنید.