خودربایی به عشق خواستگار!

خودربایی به عشق خواستگار!

اتفاقات عجیب و غریبی توسط بعضی دختر و پسرهای دم بخت برای جلب رضایت والدین شان رخ می دهد که برای همه متعجب کننده است. داستان دختری که خود را ربود تا به خواستگارش کمک کند، از این حکایت هاست.

به گزارش لیجار، متن پیش رو از روزنامه خراسان و بررسی روان شناسانه ماجرای دختر جوانی است که برای کمک به خواستگارش و مجاب کردن والدینش برای جواب مثبت به او، خودش را ربود و نقشه اخاذی اش را اجرا کرد
اتفاقات عجیب و غریبی توسط بعضی دختر و پسرهای دم بخت برای جلب رضایت والدین شان رخ می دهد که برای همه متعجب کننده است. داستان دختری که خود را ربود تا به خواستگارش کمک کند، از این حکایت هاست. ماجرا از چند روز قبل شروع شده که خانواده دختری جوان با مراجعه به دادسرای جنایی تهران از ربوده شدن فرزند خود به نام کتایون خبر دادند. در ادامه، مروری کوتاه بر این پرونده جنایی خواهیم داشت و چند نکته از منظرروان شناسی در همین باره خواهیم گفت.

 همدستی با خواستگار برای اخاذی از والدین
بعد از اعلام ربوده شدن دختر جوان، کارآگاهان با شروع تحقیقات و در جریان رصد تلفن همراه و بررسی سوابق تماس های دختر جوان پی بردند او در فضای مجازی با پسری آشنا شده است که با هم قول و قرارهایی گذاشته بودند و پس از هماهنگی با هم، پسر جوان به خواستگاری او هم رفته بود، اما خانواده جواب رد به پسر داده و اعلام کرده اند که جواب فعلاً منفی است و اگر پسر حداقل یک خودروی شاسی بلند داشته باشد امکان تجدید نظر وجود دارد. به این ترتیب، ماموران به پسر خواستگار شک کردند و وقتی با دستور قضایی برای دستگیری او اقدام کردند، در خانه او دختر جوان را هم پیدا کردند و به این ترتیب پرونده آدم ربایی مختومه شد، چون اصلاً آدم ربایی رخ نداده بود و دختر جوان با خواستگارش همدست شده بود تا از پدر و مادرش دو میلیارد برای پسر جوان بگیرند تا ماشین بخرد و بتواند رضایت خانواده دختر را جلب کند.

بررسی این اتفاق در چندین لایه
این اتفاق را می توان در چند لایه بررسی کرد. رفتار دختر، رفتار خواستگار و رفتارهای والدین دختر. هرکدام از آنها در این ماجرا، اشتباهاتی داشتند که قابل کتمان نیست.

دلیل و راهکار خانواده دختر منطقی نبوده است
گویا تنها علت رد کردن خواستگار مورد بحث توسط خانواده دختر، مسایل مالی بوده است. درست است که بی پولی خیلی وقت ها مشکل زاست، اما داشتن پول و خودروی شاسی بلند و … تضمینی برای خوشبختی نیست. در قدم اول خانواده ها باید منطقی تر با این موارد برخورد کنند. اگر واقعا دلیل محکمی برای مخالفت دارند، آن را واضح و بی ابهام مطرح کنند. از مخالفت های بی دلیل واقعا خودداری کنند، چون فرزندشان تا آخر عمر آن ها را مقصر نرسیدن به عشقش خواهد دانست.

رسیدن به خواسته با تحت فشار گذاشتن والدین
از نگاه دختر، احساس استیصال و چاره نداشتن احتمالا باعث این مدل رفتار شده است. شاید خانواده دختر همیشه به خاطر قهر کردن او، اسباب بازی مدنظر را برایش خریداری کرده اند که او با این ذهنیت مواجه شده که هر چیزی را می توان با تحت فشار گذاشتن والدین به دست آورد. این یکی از بدترین چیزهاست که والدین ناخواسته به کودکان خود می آموزند که اگر قهر کنی، گریه کنی و … حتما به خواسته خود خواهی رسید. مورد بعدی، ضعف در تنظیم هیجانی دختر است که به جای یافتن راه حل منطقی، بر اساس اولین راه حلی که به ذهنش رسیده، عمل کرده است. اگر احساس کرده که والدینش بی دلیل مخالفت می کنند، می توانست از بزرگ تری در فامیل یا مشاور کمک بگیرد. این رفتارها بیشتر رگه جلب توجه دارند تا حل کردن واقعی مشکل.

خواستگاری که عاقبت اندیش نبوده است
در مورد خواستگار، سوال اصلی این جاست که چرا قبول کرده در این نقشه نقشی ایفا کند؟! اگر بی خبر بوده که هیچ. اما اگر همدست دختر بوده است، جای صحبت دارد. درست است که نرسیدن به معشوق بسیار سخت است، اما آیا رسیدن به معشوق از هر راهی درست است؟ عاقبت اندیشی یکی از موارد مهم تصمیم گیری است. بعد از این چه خواهد شد؟! که گویا هم دختر، هم پسر اصلا به عاقبت رفتار خود فکر نکرده اند.

3 دسته خانواده برای مخالفت با ازدواج فرزند
در نهایت باید گفت که مخالفت خانواده ها با ازدواج فرزندان با فرد دلخواه، بسیار رایج است. این مخالفت سه دسته متفاوت هستند. دسته اول، با دلایل واضح و منطقی. دسته دوم، صرفا برای سنجش میزان علاقه و تلاش طرفین برای همدیگر و دسته سوم، لجبازی والدین با فرزند یا خودخواهی های ناشی از ترس از دست دادن فرزند. در این جا توصیه می شود در صورت مواجهه با مخالفت خانواده، تلاش بیشتری برای جلب موافقت آنها انجام شود. وارد یک گفت وگوی بزرگ سال-بزرگ سال با والدین خود شوید. اگر مثل کودکان قهر می کنید، اعتصاب غذا می کنید و … هنوز برای ازدواج به بلوغ کافی نرسیده اید. همیشه می توانید با انجام مشاوره پیش از ازدواج، هم خودتان از انتخاب خود مطمین تر شوید و هم خانواده را با ادله راضی کنید. فراموش نکنید هیچ گاه بار کج به منزل نمی رسد.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودربایی به عشق خواستگار!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودربایی به عشق خواستگار!"، کلیک کنید.