دستور قضایی برای جمع آوری سگ های ولگرد در همدان

دستور قضایی برای جمع آوری سگ های ولگرد در همدان

به گزارش خبرگزاری لیجار استان همدان، به دنبال افزایش نارضایتی شهروندان از وجود سگهای ولگرد در نقاط مختلف همدان و نگرانی های ایجاد شده، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان به شهرداری همدان جهت جمع آوری و ساماندهی این وضعیت دستور قضایی صادر کرد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان ضمن هشدار به نهادهای متولی درباره سگهای ولگرد این دستور قضایی را صادر کرده است.

در این دستور آمده است، با توجه به حضور گردشگران و شهروندان در مناطق تفریحی و ضرورت صیانت از سلامت عموم، جلوگیری از انتقال بیماری از حیوانات به انسان، تهدید علیه بهداشت عمومی و حفظ سیما و منظر شهری، شهرداری مکلف است با همکاری نهادهای متولی نسبت به اجرای دستورالعمل کنترل جمعیت سگهای ولگرد اقدام لازم را انجام دهد.

در این دستور قضایی تاکید شده که قصور و کوتاهی در انجام وظیفه علاوه بر مسیولیت مدنی در برابر شهروندان، مسیولیت کیفری ناشی از ترک فعل را هم به دنبال خواهد داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستور قضایی برای جمع آوری سگ های ولگرد در همدان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستور قضایی برای جمع آوری سگ های ولگرد در همدان"، کلیک کنید.