زمان برگزاری دوازدهمین حراج سکه مرکز مبادله ایران اعلام شد

زمان برگزاری دوازدهمین حراج سکه مرکز مبادله ایران اعلام شد

دوازدهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه (21 خرداد ماه 1403) برگزار خواهد شد. این حراج از طریق سامانه معاملات این مرکز برگزار می شود و در این حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال 1386 بانک مرکزی و بدون بسته بندی عرضه می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لیجار از مرکز مبادله ایران، بر اساس شیوه نامه چگونگی برگزاری حراج سکه طلا در سامانه مرکز مبادله ارز و طلای ایران مورخ 10 اسفند ماه 1402 منتشره در تارنمای رسمی (www.ice.ir)، دوازدهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ 21 خرداد ماه 1403 برگزار خواهد شد.

این حراج از طریق سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir برگزار می شود و دارایی موضوع دوازدهمین حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال 1386 بانک مرکزی و بدون بسته بندی است.

حداکثر حجم سفارش و خرید برای هر متقاضی در مجموع پنج قطعه سکه است، به طوری که می توان پنج قطعه ربع سکه یا پنج قطعه نیم سکه یا پنج قطعه تمام سکه و یا ترکیبی از هر سه شامل تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه باشد که جمع هر سه با هم نباید بیش از پنج قطعه باشد.

شروع جلسه حراج راس ساعت 12 است و بازه ثبت سفارش نیز از ساعت 12 الی 15 خواهد بود. بازه نظارت و تخصیص نیز از ساعت 15 تا 17 همان روز است و ساعت 17 نیز نتایج حراج اعلام می شود.

شیوه برگزاری حراج نیز از طریق ثبت سفارش و تخصیص بر مبنای اولویت قیمت- زمان انجام می شود.

قابل توجه است که واریز وجه معاملات از طریق کارت های هدیه، بن کارت، کارت اعتباری مرابحه و کارت های بانکی فاقد شماره شبا ممنوع است و مسیولیت عدم استرداد وجه بر عهده شخص متقاضی است.

شایان ذکر است، فرآیند استرداد وجه کیف پول، برای واریز از حساب های بانک ملی ایران در همان روز درخواست انجام می پذیرد و برای سایر بانک ها ظرف مدت 48 ساعت انجام می شود.

متقاضیان برای دریافت سکه، به جدول زمانی تحویل سکه توجه داشته باشند. شروع زمان تحویل بدون هزینه انبارداری سکه طلا از 31 خردادماه آغاز می شود و تا 9 تیرماه ادامه خواهد داشت. طی این دوره فقط هزینه تحویل از سوی شعب بانک عامل دریافت می شود. هزینه تحویل 30 هزار تومان به ازای هر سکه برای کل دوره خواهد بود.

اشخاصی که طی بازه زمانی 10 تا 17 تیرماه برای دریافت سکه اقدام کنند، علاوه بر هزینه تحویل، باید هزینه انبارداری نیز پرداخت کنند. هزینه انبارداری سکه طلا 50 هزار تومان در هر روز به ازای هر سکه خواهد بود و به شعبه بانک عامل پرداخت می شود و این هزینه شامل روز های تعطیل رسمی نیز خواهد بود.
 جدول

در صورتی که اشخاص در بازه زمانی تحویل سکه اقدام به دریافت سکه نکنند، معامله فسخ و پس از اعلام بانک عامل وجه معامله پس از کسر کارمزد خرید و سایر هزینه های عملیاتی به کیف پول خریدار عودت داده می شود؛ در صورت انفساخ معامله به دلیل عدم مراجعه خریدار به شعبه انتخاب شده در سامانه جهت دریافت سکه طلا در مهلت مقرر، خریدار به مدت 180 روز از ثبت هرگونه سفارش خرید در سامانه منع می شود.

خاطر نشان می شود، متقاضیان شرکت در حراج های سکه طلای سامانه معاملات مرکز مبادله ایران، می توانند طی 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز، از طریق سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir، اقدام به ثبت نام و احراز هویت کنند.

این گزارش حاکی است، تاکنون 11 حراج سکه طلا در مرکز مبادله ایران برگزار شده است که در مجموع 147 هزار و 677 قطعه انواع سکه طلا به متقاضیان حراج تخصیص داده شده است. سهم ربع سکه از این حجم تخصیص، 99 هزار و 992 قطعه، نیم سکه 21 هزار و 772 قطعه و تمام سکه 25 هزار و 913 قطعه بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمان برگزاری دوازدهمین حراج سکه مرکز مبادله ایران اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمان برگزاری دوازدهمین حراج سکه مرکز مبادله ایران اعلام شد"، کلیک کنید.