زمینه فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های پژوهشی فراهم شود

زمینه فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های پژوهشی فراهم شود

لیجار/سمنان نماینده ولی فقیه در استان سمنان بر ضرورت فراهم شدن زمینه فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های پژوهشی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «مرتضی مطیعی» نماینده رهبر معظم انقلاب در استان و امام جمعه سمنان ۹ تیر از مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان بازدید کرد و با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های پژوهشی در حوزه کشاورزی گفت: این‌گونه فعالیت‌ها زمینه افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی استان سمنان را فراهم می‌کند.

امام جمعه سمنان با اشاره به کمبود نیروی کار ساده در بخش صنعت استان اظهار کرد: از سوی دیگر بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده امکان اشتغال در بخش‌های مختلف را ندارند که امور پژوهشی و تحقیقاتی می‌تواند بستر مناسبی برای اشتغال این جوانان بااستعداد باشد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ضرورت ارتباط بخش پژوهش با بخش اجرا افزود: مقام معظم رهبری بارها بر ترویج فرهنگ کار و تلاش در کشور تاکید فرموده‌اند که این مهم مقدمه جهش تولید در کشور محسوب می‌شود.

وی زمینه‌سازی برای مشارکت آحاد مردم در بخش تولید را ضروری دانست و گفت: مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و دانشگاهی اگر با بخش صنعت و تولید ارتباط نداشته باشند تحویل آفرین نخواهند بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مطیعی با تاکید بر استفاده از ظرفیت اساتید، متخصصین و پژوهشگران در بخش تولید تصریح کرد: افزایش نرخ بازدهی و بهره‌وری تولیدات کشاورزی مهمترین هدف پژوهشگران و محققان مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان باشد.

امام جمعه سمنان با تقدیر از تلاش مسئولان و کارکنان این مرکز ابراز امیدواری کرد: محصول فعالیت‌های این مرکز، رشد و پیشرفت استان سمنان در بخش کشاورزی و منابع طبیعی باشد.

در ابتدای این جلسه «فرزانه بهادری» رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان در سخنانی به تشریح اقدامات و پروژه‌های انجام شده در این مرکز پرداخت.

 نماینده رهبر معظم انقلاب در استان در این برنامه از آزمایشگاه، مزارع کشاورزی، گیاهان دارویی و زنبورداری این مرکز بازدید کرد. 

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمینه فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های پژوهشی فراهم شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمینه فعالیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های پژوهشی فراهم شود"، کلیک کنید.