سپاه با تمام وجود و بی منت در کنار آموزش و پرورش است

به گزارش خبرنگار لیجار، علی موحدی عصر سه شنبه در همایش تجلیل از معلمان و فرهنگیان نمونه و پیشکسوت شهرستان گناوه در تالار بهزاد این شهر با تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم با اشاره به دیدار 12 اردیبهشت معلمان با مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری با نگاه حکیمانه خود خط بطلان بر این نگرش ها و تفکرها مصرفی دانستن آموزش و پرورش کشید و فرمودند: همه دستگاه ها مصرف کننده هستند به جر آموزش و پرورش که تولید کننده است و و چه تولیدی بهتر و بالاتر از تولید نیرو و منابع و سرمایه انسانی که آموزش و پرورش تولید می کند و همه دستگاه ها از تولید منابع انسانی و دسترنج معلم بهره می گیرند.

وی ادامه داد: این نکته بسیار مهمی برای کشور است که بالاترین مقام کشور و بهترین بنده خدا بعد از امام معصوم (ع) نکاهش به نظام تعلیم و تربیت به عنوان یک دستگاه مولد باشد و تولید آن را که سرمایه انسانی است در صدر همه تولیدها بداند و آموزش و پرورش را مولد به حساب بیاورد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به نواخته شدن زنگ سپاس معلم در 2 هزار مدرسه استان همزمان با آغاز هفته معلم گفت: انتظار می رود که در 12 اردیبهشت سال های آینده زنگ سپاس معلم نه تنها در مدارس بلکه در همه دستگاه ها، نهادها و هر جا که مدیری کار می کند و کارمندی، به صدا درآید و همه خود را مقید بدانند که چنین روزی باید از معلمان خود قدردانی کنند.

موحدی بیان کرد: یکی از راه ها برای این امر رفتن به مدارس در نزدیکی محل کار و اداره ها است و با افتخار و با شاخه های گل از معلمان تجلیل شود تا این امر به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

سپاه با تمام وجود و بی منت در کنار آموزش و پرورش است

و ی ادامه داد: وقتی همه شان، جایگاه و حرمت معلم را این گونه پاس داشتند و خود را متعهد به قدردانی از معلم بدانند، معلم در صدر قرار خواهد گرفت و آموزش و پرورش مسیله اول جامعه خواهد شد.

وی بیان کرد: خوشا به حال جامعه، ملت و کشوری که معلم در آن جامعه در صدر قرار گرفته باشد و آموزش و پرورش مسیله اول باشد و آنگاه روز شکوفایی و عزت و افتخار برای همگان و کشور و جامعه خواهد بود و ما در دولت مردمی ایران قوی به این سمت در حال حرکت هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن سپاس و قدردانی فراوان از حمایت ها و نگاه ویژه استاندار به آموزش و پرورش بیان کرد: در روزهای پایانی سال گذشته در نشست شورای آموزش و پرورش استان، نماینده عالی دولت در استان سال 1403 را سال آموزش و پرورش نام نهادند تا همه ظرفیت ها و جهت گیری ها را به سمت آموزش و پرورش هدایت و گفتمان و شعار شکل گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: گام دوم را نیز مجدد استاندار خود برداشت و جمعاً مبلغ 2500 میلیارد تومان برای توسعه فضای آموزش و پرورش تخصیص داده شد که حداقل 150 مدرسه ساخته خواهد شد.

وی بیان کرد: با برداشتن این گام بزرگ، آموزش و پرورش استان بوشهر در دولت مردمی آیت الله رییسی در این مدت باقی مانده و چهار سال آینده به لحاظ زیرساخت های آموزشی و پرورشی عملکرد به لحاظ مدرسه سازی و بازسازی کلاس ها دو برابر مدت مشابه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه گفتمان ما در استان بوشهر ایجاد و تقویت نگاه ویژه نسبت به آموزش و پرورش است خاطرنشان کرد: گفتمان ما در استان ایجاد این نگاه است که آموزش و پرورش برای همه و همه برای آموزش و پرورش باید باشد؛ و ما بر این موضوع اصرار ورزیدیم.

سپاه با تمام وجود و بی منت در کنار آموزش و پرورش است

موحدی با بیان اینکه دیروز همایش استانی داشتیم و افتخار دست بوسی معلمان فراهم شد گفت: در این همایش تاکید بر این موضوع بود که روزی برسد که معلم آنقدر عزیز باشد که اگر او ایستاده باشد هیچکس اجازه نشستن نداشته باشد.

وی گفت: شعار «آموزش و پرورش برای همه و همه برای آموزش و پرورش» یعنی همه به مسیولیت های خود در برابر آموزش و پرورش عمل کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: همه دستگاه ها باید آنچنان در کنار آموزش و پرورش باشند که سپاه قهرمان با تمام وجود و بی منت در کنار این حوزه است.

وی با بیان اینکه همه باید حق و حقوق آموزش و پرورش را بپردازند ادامه داد: بخشی از این حق حقوق مادی و بخش عمده آن معنوی است.

موحدی با بیان انتظارات آموزش و پرورش از مجموعه پترو فرهنگ بیان داشت: از مجموعه پترو فرهنگ که بخش عمده ای از سهم آن برای آموزش و پرورش و معلمان است انتظار داریم همچون نفت و گاز حتی به مراتب بیشتر در کنار آموزش و پرورش قرار گیرد.

وی گفت: ما از پترو فرهنگ گلایه مند هستیم باید سهم خود را به آموزش و پرورش استان بوشهر پرداخت کنند.

وی با خطاب قرار دادن معلمان گفت: ما متعهد به تربیت این فرزندان و شاگردان کلاس هستیم، باید آرامش کلاس را برای دانش آموزان که از اقشار مختلف هستند حفظ و آنها را به آینده و ساختن آینده ای درخشان برای کشور، استان و شهرستان امیدوار و مسیر روشن حق را به آنها نشان دهیم و آگاه کنیم.

وی گفت: معلمان با همه سختی هایی که با آن مواجه هستند باید شهروند خوب تربیت و تولید سرمایه اجتماعی انجام دهند که این تنها به دست معلمان میسر است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سپاه با تمام وجود و بی منت در کنار آموزش و پرورش است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سپاه با تمام وجود و بی منت در کنار آموزش و پرورش است"، کلیک کنید.