شروع ساخت مسکن ملی در روستاهای مازندران

لیجار/مازندران استاندار مازندران به راهکار جدید این استان برای تامین کمبود زمین برای شتاب بخشیدن به طرح اقدام ملی مسکن در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به نزدیکی و به هم پیوستگی در روستاهای مازندران، کمبود زمین در طرح اقدام ملی مسکن در شهرها و در بافت روستاها تامین و ساخته خواهد شد.

سیدمحمودحسینی پور امروز درحاشیه اجرای طرح 800 واحد اقدام ملی مسکن درشهرستان آمل که عباسی معاون وزیرراه وشهرسازی نیز حضور داشت، در گفت وگو با خبرنگار لیجار اظهار کرد: کمبود زمین یکی از مشکلات مازندران پس از اعلام سهمیه استان ها بوده که با توجه به این موضوع با همکاری منابع طبیعی، اداره کل راه و شهرسازی و دستگاه های اجرایی مرتبط حدود  80 درصد زمین های مورد نیاز سهمیه ابلاغی مازندران در طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است.

وی، سهمیه ابلاغی مازندران درطرح اقدام ملی مسکن را بیش از 155 هزار واحد اعلام کرد و ادامه داد: بخش زیادی از جانمایی زمین از غرب تا شرق مازندران در نظر گرفته شده و سهیمه شهرستان ها مشخص و به آنها ابلاغ شده است.

استاندار مازندران اضافه کرد: برای 20 درصد باقیمانده برخی شهرها که هنوز با کمبود زمین مواجهه هستند، تا قبل از پایان سال تعیین تکلیف خواهند شد.

حسینی پور همچنین به تصویب چهار شهرک بزرگ مسکونی با ظرفیت بیش از 35 هزار واحد در سطح استان خبر داد و گفت: با عملیاتی شدن ساخت این شهرک ها، تحرک خوبی در بخش مسکن مازندران ایجاد خواهد شد.

شروع ساخت مسکن ملی در روستاهای مازندران

وی، بهره مندی از زمین های مازاد در بافت روستایی را اقدامی مهم در جهت رفع مشکل زمین در طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرد و گفت: اولویت نخست در نام نویسی و تحویل خانه ها با ساکن همان شهر و منطقه است.

به گزارش خبرنگار لیجار، اجرای طرح 800 واحدی اقدام ملی مسکن در شهرستان آمل به عنوان یکی از بزرگترین طرح ها در ساخت مسکن در زمینی به مساحت 40هزار و 625 مترمربع در ورودی روستای قجرمحله از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل شروع شد.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شروع ساخت مسکن ملی در روستاهای مازندران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شروع ساخت مسکن ملی در روستاهای مازندران"، کلیک کنید.