شهید رییسی نسل حکمرانی در کشور را تغییر داد

شهید رییسی نسل حکمرانی در کشور را تغییر داد

امینی رعیا با بیان اینکه طبیعتا می توان از منظر اقتصادی دولت سیزدهم را نقد کرد، گفت: اما آنچه غیر قابل تردید و انکار است، تغییر رویکردی بود که در دولت شهید رییسی اتفاق افتاد و بدون چنین تغییر رویکردی، اصولا کارهای مهم و درونزا قابلیت انجام نداشت، بخش قابل توجهی از جوانانی که تا پیش از این در فضاهای تصمیم سازی و اندیشکده ای فعال بودند، در این دولت وارد گود شدند و تجربیات ارزنده و دستاوردهای قابل توجهی داشتند که این هم در تغییر نسل حکمرانی کشور بسیار حایز اهمیت است.

امینی رعیا در گفت وگو با لیجار، اظهار کرد: رییس جمهور علاوه بر اخلاص کاری، سیاست ورزی اخلاقی و پُرکاری که تقریبا همه به این ویژگی های ایشان اذعان دارند، یک اقدام راهبردی انجام داد که ایشان را از سایرین متمایز می کند. آقای رییسی ریل و رویکرد دولت را نسبت به قبل به صورت جدی تغییر داد. ایشان نگاه به داخل، استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی و تکیه بر درون را به صورت واقعی و عملی جایگزین نگاه به خارج و معطّل بیرون ماندن کرد. این شاید مهمترین و راهبردی ترین اقدام ایشان در دولت باشد و سایر اقدامات انجام شده نیز ریشه در این تغییر بزرگ دارد.

وی افزود: خروجی این تغییر رویکرد را می توان در اقدامات و برنامه های دولت، سیاست خارجی دولت و میدانی که در اختیار جوانان متخصص قرار گرفت دید. در برنامه های دولت، سرمایه گذاری ها و طراحی ها عمدتا مبتنی بر ظرفیت های داخلی غیرفعال و بالقوه کشور بود که با استفاده از توانمندی های داخلی امکان فعال سازی آن وجود داشت. سیاست خارجی دولت یک سیاست خارجی فعال و مستقل از نظام سلطه و تحریم کنندگان بود و همین باعث شد ایران از انزوا خارج شود. همچنین بخش قابل توجهی از جوانانی که تا پیش از این در فضاهای تصمیم سازی و اندیشکده ای فعال بودند، در این دولت وارد گود شدند و تجربیات ارزنده و دستاوردهای قابل توجهی داشتند که این هم در تغییر نسل حکمرانی کشور بسیار حایز اهمیت است.

امینی رعیا ادامه داد: طبیعتا می توان از منظر اقتصادی دولت سیزدهم را نقد کرد و در این شکی نیست. اما آنچه غیر قابل تردید و انکار است، تغییر رویکردی بود که در دولت شهید رییسی اتفاق افتاد و بدون چنین تغییر رویکردی، اصولا کارهای مهم و درونزا قابلیت انجام نداشت. امیدوارم دولت بعدی همین راه را ادامه دهد و چنین رویکردی داشته باشد تا امکان بهبود و تکمیل اقداماتی که در دولت آقای رییسی پایه گذاری شد، فراهم شود و کشور از برکات آن بهره مند شود.

پایان خبر لیجار 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهید رییسی نسل حکمرانی در کشور را تغییر داد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهید رییسی نسل حکمرانی در کشور را تغییر داد"، کلیک کنید.