صادرات محصولات معدنی به 13.7 میلیارد دلار رسید

صادرات محصولات معدنی به 13.7 میلیارد دلار رسید

ایمیدرو اعلام کرد: ارزش صادرات محصولات معدنی و صنایع معدنی در سال گذشته برای نخستین بار به مرز 13.7 میلیارد دلار رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لیجار،حدود 13 میلیارد و 700 میلیون دلار از تولیدات معدنی و صنایع معدنی در سال 1402، روانه بازار های هدف شد. این رقم 9 درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال ماقبل (1401) بود.

بر اساس اعلام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، در سال 1401 ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی به 12.5 میلیارد دلار رسیده بود.

در مدت مورد بررسی، صادرات زنجیره فولاد به ارزش 6.1 میلیارد، بالاترین سهم را در این بخش به خود اختصاص داد. پس از آن، زنجیره مس با صدور 1.6 میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار گرفت و در ادامه، سهم زنجیره آلومینیوم به 902 میلیون، روی 547 میلیون، زغال سنگ و کک 500 میلیون و سیمان به 384 میلیون دلار رسید.

ارزش صادرات 95 درصد بیش از واردات

از سوی دیگر در سال گذشته، هفت میلیارد و سه میلیون دلار از محصولات معدنی و صنایع معدنی وارد کشور شد که این رقم 35 درصد بیش از واردات سال ماقبل بوده است.

در همین حال، مقایسه واردات و صادرات این حوزه نشان می دهد، ارزش صادرات 95 درصد بیش از رقم واردات بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صادرات محصولات معدنی به 13.7 میلیارد دلار رسید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صادرات محصولات معدنی به 13.7 میلیارد دلار رسید"، کلیک کنید.