علایم اولیه سرطان خون که نباید آنها را نادیده گرفت

نادیا زکالوند: با مشاهده برخی از علایم می توان به وجود بیماری ها پی برد. البته هرگز با مشاهده هر علامتی دچار وحشت نشوید و تصور نکنید حتما به بیماری خاصی مبتلا شده اید. اما از کنار آنها هم بی تفاوت عبور نکنید.

بیشتر سرطان ها از جمله سرطان خون، علایم اولیه دارند که با توجه به آنها می توانید خیلی زود متوجه بیماری شده و جلوی پیشرفت و مرگبار شدن آن را بگیرید.

از علایم سرطان خون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرگیجه یا احساس سبکی در سر

اگر مرتب دچار سرگیجه می شوید یا دایم احساس خستگی می کنید، ممکن است بدن تان در اثر ابتلا به سرطان خون، گلبول های قرمز سالم تولید نکرده و به کم خونی شدید مبتلا شده اید. البته هر کم خونی نشان از سرطان خون ندارد.

عفونت مکرر

وقتی سیستم ایمنی بدن ضعیف شود، احتمال ابتلا به بیماری های عفونی بسیار بالا می رود. افراد مبتلا به سرطان خون، بارها دچار عفونت می شوند و درمان آن بیش از حد معمول طول می کشد. درواقع بدن فرد مبتلا به سرطان خون، جلوی تولید گلبول های سفید خون را که با بیماری ها مبارزه می کنند می گیرد.

سردرد

علایم اولیه سرطان خون که نباید آنها را نادیده گرفت

معمولا تومورهای مغزی موجب سردرد می شوند. از طرفی اگر تعداد گلبول های سفید خون در حد بسیار زیادی افزایش یابد، رگ های ظریف خون دچار انسداد شده و در نتیجه سردرد و تاری چشم به وجود می آید.

کبودی بدن

اگر بدن تان بی دلیل دچار کبودی شد، ممکن است به سرطان خون مبتلا شده باشید. سرطان خون روی پلاکت های خون که موجب لخته شدن خون می شوند، اثر منفی می گذارد و درنتیجه قسمت های مختلف بدن دچار کبودی می شود.

علایم اولیه سرطان خون که نباید آنها را نادیده گرفت

خونریزی بی دلیل مکرر از لثه ها یا بینی، تب و گرمای بالای بدن، تعریق های شدید شبانه، تورم غدد لنفاوی و درد در مفاصل از علایم دیگر ابتلا به سرطان خون هستند. وقتی بیش از حد سلول در مغز استخوان تولید می شود، فرد دچار درد در مفاصل خود می شود.

اگر دو یا چند علامت فوق را در خود مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید تا در صورت ابتلا به سرطان خون، خیلی زود متوجه آن شوید.

منبع:

ladbible

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علایم اولیه سرطان خون که نباید آنها را نادیده گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علایم اولیه سرطان خون که نباید آنها را نادیده گرفت"، کلیک کنید.