فایننشال تایمز: اسراییل به رهبری هوشیار نیاز دارد که آن نتانیاهو نیست

فایننشال تایمز: اسراییل به رهبری هوشیار نیاز دارد که آن نتانیاهو نیست

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی نوشت که اسراییل که تحت فشار فزاینده دیوان بین المللی دادگستری و دیوان کیفری بین المللی قرار گرفته و اکنون بیش از هر زمان دیگری به رهبری مسیولانه و هوشیارانه نیاز دارد که نخست وزیر فعلی نه مایل است و نه قادر به انجام آن است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری لیجار،  وبگاه شبکه الجزیره نوشت: این روزنامه توضیح داد که اسراییل اکنون دریافته است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی، باری بر دوش آن شده است و به نظر می رسد که حمله او به غزه با اهداف عمده ای که محقق نشده اند در حال تزلزل است و وعده او برای «پیروزی کامل» دست نیافتنی شده است.

این روزنامه افزود: اگرچه اسراییل یکی از امضاکنندگان دادگاه کیفری بین المللی نیست، اما قضات آن ممکن است درخواست کریم خان دادستان کل برای صدور حکم بازداشت نتانیاهو و یوآو گالانت وزیر دفاع اسراییل را رد کنند و اگرچه قبول این در خواست نیز در دیوان بین المللی دادگستری محتمل است که در آن صورت تل آویو با انزوای بین المللی رو به افزایش روبه رو خواهد شد.

این روزنامه با اشاره به اینکه تعدادی از کشور های اروپایی متعهد شدند کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند آن را یک ضربه “نمادین” به نتانیاهو توصیف کرد که هر گونه صحبت در مورد راه حل دو دولتی را رد خواهد کرد.

فایننشال تایمز گفت که این اعترافات مورد انتظار و فشار های قانونی باید زنگ خطری باشد و لحظه ای برای اسراییلی های میانه رو تا متوجه شوند که علیرغم همدردی جهانی با اسراییل به دلیل حمله «هولناک» حماس در هفت اکتبر گذشته، اقدامات دوردست آنها دولت راست کشور را به سمت انزوای بیشتر سوق می دهد.

فایننشال تایمز در پایان سرمقاله خود گفت که شرکای اسراییل از مقاومت نتانیاهو برای ورود کمک های بیشتر به غزه ویران شده و عزم او برای ادامه حمله در رفح ناامید شده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فایننشال تایمز: اسراییل به رهبری هوشیار نیاز دارد که آن نتانیاهو نیست" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فایننشال تایمز: اسراییل به رهبری هوشیار نیاز دارد که آن نتانیاهو نیست"، کلیک کنید.