فریب جوانان با این دستگاه ها به جای استفاده از سیگار

فریب جوانان با این دستگاه ها به جای استفاده از سیگار

به گزارش لیجار، دستگاه های ویپینگ که به عنوان سیگارهای الکترونیکی نیز شناخته می شوند، جایگزین ایمن تری برای سیگارهای سنتی به بازار عرضه می شوند و با طعم های متنوع خود کاربران بسیاری را به خود جذب می کنند.

لیجار در خبری نوشت:با این حال، این دستگاه ها به مراتب بی ضرر نیستند. آنها حاوی نیکوتین، پروپیلن گلیکول، گلیسیرین، طعم دهنده ها و مواد شیمیایی بالقوه خطرناک مانند فرمالدیید و فلزات مختلف هستند و قرار گرفتن در معرض این مواد می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی ازجمله بیماری های تنفسی، بیماری های قلبی عروقی و سرطان شود. علاوه بر این، ویتامین E استات، افزودنی برخی از سیگارهای الکترونیکی با بیماری شدید ریوی، مرتبط است.

علیرغم خطرات شناخته شده، سیگار کشیدن در بین نوجوانان ایالات متحده افزایش چشمگیری داشته است و محققان کالج پزشکی آتلانتیک فلوریدا مطالعه ای را با استفاده از داده های نظرسنجی رفتار پرخطر جوانان انجام دادند که شامل شرکت کنندگان از کلاس نهم تا دوازدهم بود.

این گروه روندهایی را در بین 57 هزار و 6 نفر از سال 2015 تا 2021 مشاهده کرد. یافته ها افزایش قابل توجه و نگران کننده ای را در استفاده روزانه از محصولات بخار الکترونیکی نشان داد.

در سال 2015،فقط 2 درصد از نوجوانان استفاده روزانه از این سیگارها را گزارش کردند. تا سال 2019، این رقم به 7.2 درصد افزایش یافت که بیش از سه برابر افزایش ثبت کرد. اگرچه در سال 2021 کاهش جزیی به 5 درصد داشت که احتمالاً به دلیل قرنطینه های مرتبط با کووید-19 و تحصیل از راه دور بود، اما این اعداد همچنان به طرز نگران کننده ای بالا هستند.

در ابتدا، در سال 2015، پسران (2.8 درصد) بیشتر از دختران (1.1درصد) سیگار می کشیدند و تا سال 2021، این روند معکوس شد و 5.6 درصد از دختران در مقایسه با 4.5 درصد از پسران سیگار می کشیدند.

استفاده از این سیگارها خطرات اعتیاد به نیکوتین، رفتار جستجوی مواد مخدر، اختلالات خلقی و خطرات طولانی مدت بیماری های زودرس و مرگ ومیر قابل اجتناب را افزایش می دهد.

این محصولات که در ابتدا به عنوان جایگزین ایمن تری برای سیگارهای سنتی برای بزرگسالانی که به دنبال ترک سیگار هستند، به بازار عرضه شد، به سرعت توجه جوانان را به خود جلب کرد.

ایالات متحده یکی از بالاترین نرخ های سیگار کشیدن نوجوانان را دارد. این تا حدی به دلیل معرفی اولیه و در دسترس بودن گسترده سیگارهای الکترونیکی است. کشورهای دیگر نیز افزایش مصرف سیگار در نوجوانان را گزارش کرده اند، اما شیوع آن در ایالات متحده به طور قابل توجهی بالاست.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فریب جوانان با این دستگاه ها به جای استفاده از سیگار" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فریب جوانان با این دستگاه ها به جای استفاده از سیگار"، کلیک کنید.