فعالیت بدنی در عصر باعث کاهش قند خون می شود

فعالیت بدنی در عصر باعث کاهش قند خون می شود

داده های مطالعه ای جدید که در مجله Obesity منتشر شده، نشان می دهد فعالیت بدنی متوسط تا شدید در عصر برای بزرگسالان کم تحرک و دارای اضافه وزن و چاقی، بیشترین سود را در کاهش سطح قند خون روزانه دارد.

به گزارش لیجار، کارشناسان در توضیح این یافته می گویند به خوبی ثابت شده است که فعالیت بدنی متوسط تا شدید، «هموستاز» گلوکز را در بزرگسالان دارای اضافه وزن و چاقی که در معرض خطر بالاتری برای ایجاد مقاومت به انسولین هستند، افزایش می دهد.

هموستاز به وضعیت تعادل در بین تمام سیستم های بدن گفته می شود که برای بقا و عملکرد صحیح اندام ها و کل بدن ضروری است.

با این حال هنوز اطلاعات کمی در مورد زمان بندی بهینه فعالیت بدنی متوسط تا شدید برای بهبود کنترل روزانه قند خون وجود دارد.

«جاناتان آر رویز»، یک متخصص در این باره گفت: داده های این مطالعه اهمیت تجویز فعالیت بدنی را برجسته می کند.

رویز یکی از دو نویسنده این مطالعه است.

در این مطالعه مقطعی که در اسپانیا انجام شده است در مجموع 186 بزرگسال با میانگین سنی 46 سال و شاخص توده بدنی 32.9 کیلوگرم بر متر مربع با اضافه وزن یا چاقی شرکت کردند.

متخصصان این مطالعه حجم فعالیت بدنی متوسط تا شدید را برای هر روز طبقه بندی کردند.

نتایج نشان داد که تجمع بیش از 50 درصد فعالیت بدنی متوسط تا شدید در عصر با کاهش قند خون در هنگام روز، شب و در مجموع پایین آمدن سطح کلی گلوکز خون در مقایسه با غیرفعال بودن همراه است.

به گزارش نشریه تخصصی «مدیکال اکسپرس»، داده های این مطالعه نشان می دهد که فعالیت های بدنی علاوه بر مفید بودن در تمام ساعات روز، اگر در یک بازه زمانی مشخص انجام شوند می توانند مشکل و بیماری خاصی را در بدن هدف قرار دهند و آن را بهبود ببخشند.

داشتن یک برنامه تمرینی و فعالیت بدنی مناسب و کافی برای حفظ سلامتی و تناسب اندام برای همه افراد ضروری است. فعالیت بدنی منظم و ورزش می تواند منجر به افزایش طول عمر شده و زندگی شادتری را برای افراد به ارمغان بیاورد.

فعالیت بدنی منظم می تواند قدرت عضلانی شما را بهبود بخشد و استقامت شما را افزایش دهد. ورزش، اکسیژن و مواد مغذی را به بافت های شما می رساند و به سیستم قلبی عروقی شما کمک می کند کارآمدتر شود. همچنین هنگامی که سلامت قلب و ریه شما بهبود یابد، انرژی بیشتری برای انجام کارهای روزانه خواهید داشت.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فعالیت بدنی در عصر باعث کاهش قند خون می شود" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فعالیت بدنی در عصر باعث کاهش قند خون می شود"، کلیک کنید.