قطعات چینی گوشی جدید هواوی افزایش یافت

قطعات چینی گوشی جدید هواوی افزایش یافت

تجزیه و بررسی جدیدترین گوشی رده بالای هواوی نشان داد در ساخت آن، قطعات چینی بیشتری از جمله یک تراشه ذخیره سازی حافظه فلش جدید و یک پردازنده بهبود بکار رفته که به پیشرفت چین در مسیر خودکفایی فناوری اشاره دارد.

به گزارش لیجار، شرکت تعمیر فناوری آنلاین «آی فیکس ایت» و شرکت «تِک سرچ اینترنشنال»، بنا به درخواست هواوی، به موشکافی گوشی «پورا 70 پرو» هواوی پرداختند و یک تراشه حافظه ناند مشاهده کردند که احتمالا توسط واحد «های سیلیکون» هواوی طراحی شده است. همچنین در ساخت این گوشی، از قطعات متعدد دیگر ساخت شرکت های چینی، استفاده شده است.

بازگشت پیروزمندانه هواوی به بازار گوشی های هوشمند گران قیمت پس از چهار سال تحریم های آمریکا، توجه رقبا و سیاستمداران آمریکایی را جلب کرده و به نمادی از اختلافات تجاری فزاینده آمریکا و چین و تلاش چین برای خودکفایی فناوری، تبدیل شده است.

این شرکت ها همچنین دریافتند که گوشی های «پورا 70» به یک چیپست پردازنده پیشرفته ساخت هواوی به نام Kirin 9010 مجهز هستند که احتمالا تنها یک مدل بهبود یافته از تراشه های پیشرفته ساخت چین است که در سری «میت 60» هواوی استفاده شده اند.

شهرام مختاری، تکنسین اصلی «آی فیکس ایت» در این باره گفت: در حالی که نمی توانیم درصد دقیقی ارایه کنیم، اما می توان گفت که استفاده از قطعات داخلی زیاد است و قطعا بالاتر از   «میت 60» است.

هواوی چهار مدل گوشی هوشمند «پورا 70» را در اواخر آوریل عرضه کرد و این سری به سرعت به فروش رفت. تحلیلگران می گویند که هواوی، احتمالا سهم بیشتری از بازار را از شرکت آمریکایی اپل خواهد گرفت و همزمان، سیاستگذاران در واشنگتن، کارآمدی محدودیتهای آمریکا علیه این غول تجهیزات مخابراتی را زیر سوال می برند.

بر اساس گزارش رویترز، تجزیه و تحلیل قبلی توسط شرکت های مانند «تِک اینسایتس» از   «میت 60»که در اوت سال گذشته معرفی شد، نشان داد که این گوشی، از تراشه های حافظه DRAM و ناند ساخت شرکت «اس کی هاینیکس» کره جنوبی استفاده می کند. این شرکت کره ای در آن زمان اعلام کرد دیگر با هواوی معامله نمی کند و تحلیلگران گفتند که این تراشه ها، احتمالا قبلا انبار شده بودند.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قطعات چینی گوشی جدید هواوی افزایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قطعات چینی گوشی جدید هواوی افزایش یافت"، کلیک کنید.