مخفی کارترین بمب افکن جهان در تور عکاسان افتاد/ عکس

به گزارش خبرگزاری لیجار، در تصاویر منتشر شده اگزوز دوبعدی باریک و یک ورودی هوای کمکی نشان داده شده اند که حاکی از تلاش هایی برای کاهش رصد و تقویت مخفی کاری است. B-21 همچنین دارای چراغ های ناوبری جمع شونده است تا دید خود را حفظ کند و در عین حال بتواند پنهان بماند.

مخفی کارترین بمب افکن جهان در تور عکاسان افتاد/ عکس

انتظار می رود B-21 یک پلتفرم دیجیتال سنگین داشته باشد. عکس های جدید B-21 Raider پیشرفت ها و جزییات طراحی را آشکار می کنند.

B-21 که به عنوان یک بمب افکن رادارگریز برای جایگزینی ناوگان قدیمی B-2 طراحی شده است، در حال حاضر در مرحله آزمایش اولیه قرار دارد با این امید که بدنه آن روزی به پایه و اساس ناوگان بمب افکن ایالات متحده تبدیل شود. اما عموم مردم هنوز اطلاعات زیادی در مورد این پروژه ندارند.

بیایید نگاهی دقیق تر به تصاویر جدید بیندازیم. نیروی هوایی تاکنون سه تصویر از B-21 منتشر کرده است. دو تا از تصاویر نمایه سمت چپ بمب افکن را در حین پرواز نشان می دهند، اولی در هنگام برخاستن، دومی در ارتفاع است. عکس سوم یک عکس روبه رو است که در آشیانه بمب افکن در پایگاه نیروی هوایی ادواردز گرفته شده است.

مجله نیروی هوایی و فضایی گزارش داد که در مجموع، “تصاویر فقط اندکی بیشتر از آنچه که از عکس های غیررسمی از اولین پرواز گرفته شده و در اینترنت منتشر شده اند، اطلاعاتی درباره هواپیما ارایه می دهند.”

این تصاویر نشان می دهد که B-21 دارای یک “اگزوز بسیار باریک و 2 بعدی در دم جت است” که از “اگزوز جعبه ای و قنداق” B-2 متمایز است. شکل اصلاح شده اگزوز در B-21 می تواند نشان دهد که “توجه بیشتری به گرمای هواپیما برای کاهش علایم فروسرخ آن و شکست رادار انجام گرفته است.”

برخی از سیاه شدن های اطراف اگزوز نیز باعث گمانه زنی ها شد. سیاه شدن فقط می تواند به دلیل این باشد که بدنه هواپیما زیاد پرواز نکرده است، اما همچنین می تواند نشان دهد که گرمای اگزوز قبل از تخلیه از موتور در داخل خنک می شود. F-117 و B-2 (هر دو هواپیمای رادارگریز) گرمای اگزوز را با پنل هایی خنک می کردند که گرما را گرفته و به آرامی آزاد می کردند.

مخفی کارترین بمب افکن جهان در تور عکاسان افتاد/ عکس

مجله Air and Space Force گزارش داد که تصاویر B-21 همچنین یک ورودی هوای کمکی را نشان می دهند که می توان آن را در بالای موتورها باز کرد تا هوای بیشتری را در حالی که جت دماغه خود را به سمت بالا می چرخاند، فراهم کند.

برای اینکه B-21 تا حد امکان مخفی بماند، چراغ های ناوبری جمع شونده در نظر گرفته شده اند. این چراغ ها که در حریم هوایی کنترل شده توسط ATC اجباری هستند، می توانند در صورت لزوم از بدنه یا بال خود بیرون بیایند، اما در غیر این صورت جمع شده نگه داشته می شوند تا قابلیت پنهان کاری بمب افکن تقویت شود.

منبع: nationalinterest

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مخفی کارترین بمب افکن جهان در تور عکاسان افتاد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مخفی کارترین بمب افکن جهان در تور عکاسان افتاد/ عکس"، کلیک کنید.