مشاور ارشد رییس جمهور برزیل: سفیر ما به تل آویو باز نخواهد گشت

مشاور ارشد رییس جمهور برزیل: سفیر ما به تل آویو باز نخواهد گشت

مشاور ارشد رییس جمهور برزیل اعلام کرد که سفیر این کشور در اراضی اشغالی به تل آویو باز نخواهد گشت.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری لیجار، سلسو آموریم، مشاور ارشد رییس جمهور برزیل اعلام کرد که فردریکو می یر، سفیر این کشور در اراضی اشغالی پس از فراخوانی توسط «لوییس ایناسیو لولا دا سیلوا»، رییس جمهور برزیل به تل آویو باز نخواهد گشت.

براساس گزارش النشره، رییس جمهور برزیل در ماه فوریه سفیر این کشور در تل آویو را به دنبال اظهارات یسراییل کاتس، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی درخصوص نامطلوب بودن شخص رییس جمهور برزیل، برای رایزنی فراخواند.

رییس جمهوری برزیل آنچه در نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی رخ می دهد را جنایت نسل کشی توصیف و آن را با جنایت های هیتلر علیه یهودیان مقایسه کرده بود.

اخیراً برزیل اعلام کرد قصد ندارد حرف های داسیلوا را پس بگیرد.

در پی این تنش برزیل سفیر خود را از اراضی اشغالی فراخواند و سفیر رژیم صهیونیستی در این کشور را احضار کرد.

در همین راستا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد این اظهارات رییس جمهوری برزیل از خطوط قرمز عبور کرده است.

از هفتم اکتبر 2023 که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت های نوار غزه به شکل گسترده ای ویران شده و فاجعه انسانی بی سابقه ای در این منطقه رقم خورده است.

در نتیجه این حملات و محدودیت هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، ساکنان نوار غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشاور ارشد رییس جمهور برزیل: سفیر ما به تل آویو باز نخواهد گشت" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشاور ارشد رییس جمهور برزیل: سفیر ما به تل آویو باز نخواهد گشت"، کلیک کنید.