نظر 4 کارشناس داوری درباره گل پرسپولیس

نظر 4 کارشناس داوری درباره گل پرسپولیس

به گزارش خبرگزاری لیجار؛ گل مشکوک به آفساید گیورگی گولسیانی که در نهایت منجر به کسب سه امتیاز برای پرسپولیس و قهرمانی این تیم در لیگ بیست و سوم شد، به شدت از سوی هواداران تیم رقیب پرسپولیس مورد نقد و اعتراض قرار گرفت.

به گزارش ورزش سه، این گل که در موقعیت شبیه به آفساید به ثمر رسید، بلافاصله با نظر کارشناسان داوری همراه بود که دوربین تلویزیونی را برای کارشناسی این صحنه مناسب ندانسته و اغلب نظرات دقیقی در این مورد نداشتند. با این حال اکنون زاویه جدید ارسالی، آنها را متقاعد کرده که در این باره نظر قطعی داده و به این سوال پاسخ بدهند: آیا در لحظه ارسال سانتر از سوی وحید امیری، گیورگی گولسیانی در آفساید قرار داشت؟

نظرات کارشناسان داوری را در ادامه بخوانید:

محمدرضا ابوالفضلی: با توجه به فیلم و زاویه جدیدی که از خط آفساید دریافت شد، می توان نظریه دقیق تری ارایه داد و آن اینکه؛ مهاجمی که در نهایت گل را به ثمر رساند هنگام لمس توپ توسط همدسته، کمی جلوتر و نزدیک به خط دروازه قرار دارد، لذا این گل آفساید و مردود می باشد.

ذکر این نکته هم ضروریست، که کمک داور با توجه به سختی زیاد این صحنه، به عنوان یک انسان، در کسری از ثانیه، تصمیم به ادامه بازی گرفت و انتقاد زیادی نمی توان به ایشان گرفت و وجود تکنولوژی است که می تواند این قبیل خطاهای انسانی را کاهش دهد. از طرفی، چون زاویه دیگری تا آن لحظه وجود نداشت، باعث شده بود حتی کارشناسان نیز با بازبینی چندباره صحنه، به نظر یکسان و واحدی نرسند. (تایید دیگری بر سخت بودن موقعیت) اما با این تفاسیر و فیلم جدید از زاویه مناسب، می توان به آفساید بودن گل، پِی بُرد.

محمدحسین ترابیان: با توجه به کلیپ و تصویر جدید که ساعتی پیش به دستمان رسید، دوربین روی خط آفساید و کمک داور قرار دارد، نشان می دهد بازیکن مهاجم در زمان تماس توپ توسط همدسته (قبل از ارسال توپ) در موقعیت آفساید قرار دارد که همان مهاجم گل به ثمر رساند. کمک داور می بایست اعلام آفساید می کرد و گل را مردود. لازم به ذکر است تشخیص اینجور صحنه ها برای هر کمک داوری بسیار سخت است و بازهم تاکید می کنم نیاز به سیستم VAR برای لیگ فوتبال ما امر واجبی است.

مهدی عالیقدر: همان نظر قبلی – تا وقتی وی ای آر نباشد در این صحنه ها باید به نظر داور احترام گذاشت.

سعید علینژادیان: با این فیلم جدید می توانیم تشخیص بهتری داشته باشیم. در لحظه ارسال توپ، پای بازیکن تیم قرمز در وضعیت آفساید قرار دارد و کمک داور بازی که یکی از بهترین کمک داوران لیگ برتر هستند با اینکه جای گیری بسیار خوبی داشت ولی متاسفانه دچار اشتباه شد.

تورج حق وردی: نظر من همچنان روی آفساید است.

258258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظر 4 کارشناس داوری درباره گل پرسپولیس" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظر 4 کارشناس داوری درباره گل پرسپولیس"، کلیک کنید.