هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و تگرگ در چهار استان/در فعالیت های طبیعت گردی احتیاط کنید

هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و تگرگ در چهار استان/در فعالیت های طبیعت گردی احتیاط کنید

سازمان هواشناسی کشور به دنبال رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، کاهش دید، صاعقه و وزش باد نسبتا شدید تا شدید طی فردا در ارتفاعات استان های تهران، البرز، شرق گیلان و ارتفاعات غربی مازندران، نسبت به احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت طبیعت گردی به ویژه در ساعات بعدازظهر و پرهیز از فعالیت های کوه نوردی توصیه کرده است.

به گزارش لیجار، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی رنگ، از ناپایداری و بارش های محلی شدید در برخی استان ها طی روز آینده خبر داده و آورده است: از پیش از ظهر چهارشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه (16 خردادماه) در ارتفاعات استان های تهران، البرز، شرق گیلان و ارتفاعات غربی مازندران رگبار باران، رعدو برق، تگرگ، کاهش دید، صاعقه و وزش باد نسبتا شدید تا شدید پیش بینی می شود.

بر این اساس، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده ها و احتمال سقوط سنگ به ویژه در جادهای کوهستانی و گردنه ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

از همین رو، سازمان هواشناسی کشور نسبت به احتیاط در سفرهای بین شهری، عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت طبیعت گردی به ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، آمادگی راهداری و سایر دستگاه های اجرایی توصیه کرده است.

به گزارش لیجار، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسیول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و تگرگ در چهار استان/در فعالیت های طبیعت گردی احتیاط کنید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و تگرگ در چهار استان/در فعالیت های طبیعت گردی احتیاط کنید"، کلیک کنید.