ورود 203 پرواز حجاج ایرانی به فرودگاه مدینه و 107 پرواز به فرودگاه جده+ فیلم

تا بامداد امروز صورت گرفت؛

ورود 203 پرواز حجاج ایرانی به فرودگاه مدینه و 107 پرواز به فرودگاه جده+ فیلم

تاکنون حدود 70 هزار زایر ایرانی یعنی نزدیک به 80 درصد حجاج  کشورمان وارد سرزمین وحی شده اند و اعزام زایران باقیمانده درحال انجام است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری لیجار، شروع پروازهای کاروان های ایرانی به عربستان از بامداد 24 اردیبهشت ماه به مقصد شهر پیامبر انجام شد و در حال حاضر به دو فرودگاه مدینه و جده ادامه دارد و تا هفته آینده پایان می یابد.

دربازه زمانی تا بامداد امروز 16 خرداد ماه 335 کاروان از کشورمان وارد مدینه منوره شده اند و جمعیت ورودی به این شهر بالغ بر 46 هزار و 126 نفر می باشد که از این تعداد اکنون حدود 10 هزار نفر در شهر پیامبر (ص) حضور دارند.

زایران مدینه قبل پس از 5 روز اقامت در شهر پیامبر، در میقات شجره احرام می بندند و با قطارسریع السیر حرمین راهی مکه مکرمه می شوند که از تعداد ورودی ها به مدینه منوره، تاکنون 36 هزار و 127 نفر به مکه رهسپار شده اند.

با ورود زایران ایرانی از مدینه و جده به مکه وضعیت حضور حجاج کشورمان در جوار بیت الله الحرام بگونه ای است که درحال حاضر 59 هزار497 زایر در شهر مکه حضور دارند که 23 هزار و 370 نفر آنان از طریق فرودگاه جده به مکه مکرمه وارد شده اند.

درحال حاضر 433 کاروان ایرانی در بیش از 60 هتل مکه مکرمه مستقر شده اند و در روزهای آینده با نزذیک شدن به ایام تشریق تمامی زایران کشورمان در مکه مکرمه حضور خواهند داشت.

ازابتدای اعزام های حج تا بامداد امروز 203 پرواز به فرودگاه مدینه و 107 پرواز به فرودگاه جده صورت گرفته است.

گفتنی است امسال برای نخستین بار تمامی زایران ایرانی  مدینه قبل و مدینه بعد فاصله این شهر تا مکه و بالعکس را با قطار در بازه زمانی حدود  2 ساعت و 15 دقیقه طی می کنند که این مدت زمان در گذشته با اتوبوس طی 8 ساعت انجام می شد.
بر اساس این گزارش،  پروازهای هواپیمایی کشورمان به مقصد دو فرودگاه مدینه و جده در حال انجام است. امسال 87 هزار و 550 زایر از ایران در حج تمتع شرکت می کنند که اعزام آنها طبق اعلام سازمان هواپیمایی تا 18 تیرماه ادامه خواهد داشت.

طبق تقویم عربستان، موسم حج 1403 از غروب جمعه 14 ژوین (25 خرداد) آغاز می شود و در عصر روز چهارشنبه 19 ژوین (30 خرداد) به پایان می رسد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود 203 پرواز حجاج ایرانی به فرودگاه مدینه و 107 پرواز به فرودگاه جده+ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود 203 پرواز حجاج ایرانی به فرودگاه مدینه و 107 پرواز به فرودگاه جده+ فیلم"، کلیک کنید.