پزشکیان با سید حسن خمینی و برخی علمای حوزه علمیه دیدار و گفت وگو کرد

در سفر به قم؛

پزشکیان با سید حسن خمینی و برخی علمای حوزه علمیه دیدار و گفت وگو کرد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با حضور در استان قم با سید حسن خمینی و برخی علمای حوزه علمیه قم دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری لیجار،  مسعود پزشکیان به دیدار آیت الله سیدحسن خمینی، نوه بنیان گذار فقید جمهوری اسلامی رفت.

پزشکیان هدف خود از حضور در انتخابات ریاست جمهوری را  «اصلاح» بر مبنای اصول  «حق و عدالت» عنوان کرد و گفت: من نمی بینم در دعوا های ما در دولت و مجلس، خدمت به مردم اصل باشد.

او ادامه داد: آن چه امام و شهدا برای ما به یادگار گذاشتند، تلاش برای حل مسایل مردم بود، اما ما به بی راهه رفتیم.

سیدحسن خمینی نیز مساله اول کشور را مساله اقتصادی و معیشت خانوار و مشکلات اجتماعی پیامد آن عنوان کرد و افزود: بسیاری از این مشکلات هم ریشه در سیاست داخلی و سیاست خارجی دارد.

نوه بنیان گذار جمهوری اسلامی ادامه داد: جز یک انتخابات پرشور با حضور اقشار گوناگون مردم، نمی توانیم در مذاکره با طرف های خارجی امتیازی بگیریم.

آیت الله خمینی مهم ترین شرط برای عبور از مشکلات را تشکیل یک دولت مقتدر با پشتوانه قوی مردمی دانست و گفت: در دهه 60 توان کارشناسی کشور به مراتب کمتر از اکنون بود، اما مشکلات را بهتر حل می کردیم، چون به تعبیر امام  «همه با هم» بودیم.

پزشکیان در دیدار با آیت الله یثربی: من بدون حزب و گروه به میدان آمده ام؛ امیدم به مردم است

به گزارش لیجار، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز در سفر به قم با آیت الله یثربی، عالم برجسته و مرجع تقلید، دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله یثربی با ابراز خرسندی از دیدار با پزشکیان، گفت: انشالله مشارکت در انتخابات پیش رو از 60 درصد فراتر برود.

این عالم برجسته،  به شهید شدن بهترین جوانان این کشور برای دفاع از آب و خاک و ناموس وطن اشاره کرد و ادامه داد: انشالله با حضور شما در این رقابت ها، مردم به آینده امیدوار شوند.  

آیت الله یثربی گفت: نباید بگذاریم این مردم که زحمات زیادی برای انقلاب و حفظ نظام کشیدند،  آزرده خاطر و دل زده باشند.

در حاشیه دیدار مسعود پزشکیان با آیت الله یثربی، برخی از حضار و به ویژه چند نفر از طلاب، فعالیت های تبلیغاتی ستاد پزشکیان را نقد کرده و آن را ناکافی دانستند.

پزشکیان در پاسخ به این نقد گفت: من بدون حزب و گروه به میدان آمده ام و امیدم به مردم است.

پزشکیان ادامه داد: ستاد من از هر کسی که علاقه، ایده و توان کمک دارد استقبال می کند. شما [منتقدان]هم بیایید و گوشه ای از کار را بگیرید.

آیت الله بیات زنجانی در دیدار با پزشکیان: استقبال مردم از شما، لطف خداست

مسعود پزشکیان در چهارمین دیدار خود با علمای قم، به دیدار آیت الله اسدالله بیات زنجانی رفت.

آیت الله بیات زنجانی استقبال مردم از پزشکیان را لطف خدا خواند و گفت: ما مردم ایران را نمی شناسیم؛ ایرانیان اهل علم اند، اهل فضل اند، اهل فقه اند، اهل هنرمند، وفادارند و… ما این مردم را نمی شناسیم.

این مرجع تقلید در ادامه، از سه خصوصیت پزشکیان سخن گفت؛ اول این که صادق هستید. مردم از شما بی صداقتی ندیده اند. دوم پاک دست هستید. ما شما را به تدین می شناسیم.  

ایشان با تقدیر از تخصص گرایی پزشکیان، گفت: در نظر من تخصص از تدین بالاتر است. این که گفتید از کارشناسان استفاده می کنید، ما را بیشتر به شما امیدوار کرد. روی این حرف بایستید.

آیت الله بیات زنجانی یکی از مهم ترین کار های کشور را اجرای کامل قانون اساسی دانست و افزود: من نمی گویم قانون اساسی قرآن خداست، نمی گویم هیچ ایرادی ندارد، اما باید قانون اساسی را احیا کنیم. معتقدم اجرای کامل همین قانون اساسی بسیاری از مشکلات کشور را حل می کند.

آیت الله بیات زنجانی در دیدار با مسعود پزشکیان، ضمن تجلیل از صداقت، دیانت و تخصص او، دو گمشده امروز جامعه ایران را چنین برشمرد: قانون و آزادی.

این مرجع تقلید خطاب به پزشکیان گفت: عهدتان با مردم احیای قانون و احیای آزادی باشد.

آیت الله بیات زنجانی ابراز امیدواری کرد پزشکیان پیروز انتخابات هشتم تیر 1403 باشد.

به گزارش لیجار، پزشکیان، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سفر به قم، در مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم حاضر شد.

در این نشست، چند نفر از اعضای مجمع، نقطه نظرات خود درباره انتخابات را بیان کردند.

وی سپس با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پزشکیان با سید حسن خمینی و برخی علمای حوزه علمیه دیدار و گفت وگو کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پزشکیان با سید حسن خمینی و برخی علمای حوزه علمیه دیدار و گفت وگو کرد"، کلیک کنید.