پولیتیکو: آمریکا نگران قدرت گرفتن حماس در دوره پساجنگ است

پولیتیکو: آمریکا نگران قدرت گرفتن حماس در دوره پساجنگ است

آنگونه که از گزارش ها برمی آید، واشینگتن نگران است رژیم صهیونیستی فرصت پیروزی در جنگ غزه را به شکل فاجعه باری از دست بدهد و حماس قدرت خود را بازیابی کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری لیجار، مقام های آمریکایی به نشریه پولیتیکو گفتند که دولت واشینگتن نگران است رژیم صهیونیستی فرصت پیروزی در جنگ غزه را به شکل فاجعه باری از دست بدهد.

به  گفته این منابع، در حال حاضر (رژیم) اسراییل نتوانسته است کنترل بخش هایی از غزه را که پیش تر پاک سازی کرده بود، حفظ کند.

آن ها در استدلال دلیل نگرانی خود افزودند: «اسراییل با بمباران گسترده نوار غزه، جهان را علیه خود برانگیخت. دولت بایدن می ترسد که اسراییل به طرز فاجعه باری فرصت خود را برای پیروزی بر حماس از دست بدهد».

همچنین، پولیتیکو به نقل از یک منبع اطلاعاتی آمریکا نوشت: ما نگران توانایی حماس برای استخدام هزاران جنگجو در جنگ غزه هستیم.

پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه روز بیشتر در بحران های داخلی و خارجی خود فرو می رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل عام، ویرانی، جنایت های جنگی، نقض قوانین بین المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسراییل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت های آشکار در غزه، از دست داده است.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پولیتیکو: آمریکا نگران قدرت گرفتن حماس در دوره پساجنگ است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پولیتیکو: آمریکا نگران قدرت گرفتن حماس در دوره پساجنگ است"، کلیک کنید.