پیش بینی افزایش محسوس دما در خوزستان

پیش بینی افزایش محسوس دما در خوزستان

لیجار/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از ادامه استقرار توده هوای گرم و افزایش محسوس دما در استان خبر داد.

محمد سبزه زاری در گفت وگو با لیجار اظهار کرد: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی همچنان استقرار توده هوای گرم و افزایش محسوس دما در اغلب مناطق استان خوزستان به ویژه بخش های غربی، جنوبی و مرکزی از امروز تا شنبه به ویژه جمعه پدیده غالب خواهد بود که موجب گرمازدگی می شود.

وی افزود: هم چنین تا دوشنبه هفته آینده تداوم وزش بادهای متوسط تا شدید همراه با تندبادهای لحظه ای در اغلب مناطق استان خوزستان پیش بینی می شود بنابراین احتمال خیزش گرد و خاک های محلی و موقتی در مناطق غربی، نیمه جنوبی و بخش هایی از مرکز وجود دارد. شمال خلیج فارس نیز در این مدت مواج و متلاطم است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه روز گذشته کشاورزی اهواز با 46.6 و ایذه با 19.9 درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده اند. در این مدت اهواز به بیشینه دمای 46.5 و کمینه دمای 30.6 درجه سانتیگراد رسیده است.

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی افزایش محسوس دما در خوزستان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی افزایش محسوس دما در خوزستان"، کلیک کنید.