چرا به سواد مالی نیاز داریم؟

چرا به سواد مالی نیاز داریم؟

دانستن نحوه مدیریت پول نه تنها برای مدیریت خریدهای روزانه ضروری است، بلکه راه مهمی برای شناسایی کلاهبرداری‌های مالی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری لیجار، با ورود به بزرگسالی، نیاز افراد به مهارت‌های به دست آمده  طریق سواد مالی احتمالاً با دیجیتالی شدن روزافزون خدمات ضروری‌تر می‌شود. به عنوان مثال، طرح‌های «حالا بخرید، بعداً پرداخت کنید» و دارایی‌های رمزارزی در سال‌های اخیر در حال افزایش بوده‌اند.

علاوه بر این، کارشناسان تاکید می کنند که آگاهی لازم است تا جوانان بتوانند به طور موثر برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند.

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در گزارشی  آورده است:‌«افزایش امید به زندگی، رفاه کمتر و عدم اطمینان بیشتر در درآمد بازنشستگی به دلیل تغییر مدل‌های مختلف بازنشستگی به این معنی است که نسل‌های آینده احتمالاً باید مسئولیت‌های مالی فردی بیشتری را نسبت به نسل‌های قبلی بر عهده بگیرند.»

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی می‌گوید: «اگر کودکان و جوانان فقط از طریق والدین و خانواده خود در مورد مسائل مالی بیاموزند، نابرابری در سطح سواد مالی، ثروت و رفاه مالی ‌می‌تواند در نسل‌ها تقویت شود.»

این سازمان اضافه می‌کند: «ارائه آموزش‌های مالی به جوانان در مدارس و از طریق برنامه‌های درسی می‌تواند به کاهش نابرابری‌ها در سواد مالی به دلیل تفاوت در وضعیت اجتماعی-اقتصادی فعلی دانش‌آموزان کمک کند.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا به سواد مالی نیاز داریم؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا به سواد مالی نیاز داریم؟"، کلیک کنید.