گزینه های پیشنهادی ایران خودرو به حواله داران پژو پارس / جانشین پژو پارس چقدر آب می خورد؟

گزینه های پیشنهادی ایران خودرو به حواله داران پژو پارس / جانشین پژو پارس چقدر آب می خورد؟

پژو پارس نفس های آخر را روی خط تولید می کشد و طبق قول وقرار سازمان ملی استاندارد و ایرانخودرو باید تا 31 خرداد رسما بازنشسته شود.

پلتفرم قدیمی پژو پارس اجازه اضافه شدن استانداردهای 85 گانه را نمی دهد و حالا با نزدیک شدن به موعد توقف تولید پژو پارس، سه گزینه در دسترس حواله داران قرار گرفته است؛ تارا دنده ای V1p، پژو 207 دنده ای پانوراما، سورن پلاس XU7P. اولی حدود 142 میلیون تومان گران تر از پژو پارس است و پژو 207 دنده ای پانوراما حدود 60 میلیون بیشتر از خود پژو پارس آب می خورد. سورن پلاس XU7P اما با همان پلتفرم و موتور پژو پارس به متقاضیان سامانه یکپارچه تحویل داده می شود و به خاطر اضافه شدن چند آپشن اجباری حدود 20 میلیون بیشتر از پژو پارس در کارخانه به فروش می رسد.

سورن پلاس XU7P؛ 465 میلیون

قیمت سورن پلاس XU7P در کارخانه کمی بیش از 465 میلیون تومان است. قیمت سورن پلاس XU7P در کارخانه طبق فهرست محصولات ایرانخودرو دقیقا به 465 میلیون و 85 هزار تومان می رسد و این عدد نسبت به قبل تعطیلات نوروز تقریبا شش میلیون تومان افزایش پیدا کرده.

سورن پلاس XU7P که در خیلی از آیتم ها واقعا جانشین پژو پارس می تواند باشد، در بازار آزاد خودرو به طور متوسط 625 میلیون تومان قیمت دارد. اختلاف قیمت سورن پلاس XU7P در کارخانه و بازار به این ترتیب 160 میلیون تومان برآورد می شود که البته این عدد تا موعد تحویل خودرو می تواند متفاوت باشد.

سورن پلاس XU7P یکی از چند پروژه پلاس سازی خودروسازان داخلی است که از اواخر دهه 90 پا به بازار گذاشت و از حیث فنی تقریبا همان پژو پارس XU7P محسوب می شود. اضافه شدن کروز کنترل و همه آپشن هایی که در قالب استانداردهای 85 گانه تعریف می شود، می تواند مهمترین مزیت سورن پلاس XU7P باشد. اما نهایتا با محصولی سروکار داریم که روی پلتفرم قدیمی ایرانخودرو سوار شده و بعد این ههه تغییر چهره، به اسم سمند جدید شناخته می شود.

تارا V1p؛ 587 میلیون

تارا V1p یکی از جدید محصولات ایرانخودرو در بازار است. اواخر دی ماه سال گذشته با قیمت تقریبی 770 میلیون تومان پا به بازار گذاشت و الان بعد شش ماه به طور متوسط 825 میلیون تومان به خریداران پیشنهاد می شود.

قیمت تارا V1p در کارخانه البته کمتر از 590 میلیون تومان است. خرید تارا V1p از کارخانه برای حواله داران پژو پارس دقیقا 587 میلیون و 126 هزار تومان خرج برمی دارد که نسبت به خود پژو پارس XU7P حول وحوش 142 میلیون تومان بیشتر است.

تارا V1p نسبت به پژو پارس XU7P به لطف پیشرانه TU5 پلاس عملکرد فنی بهتری دارد. تقریبا 15 اسب بخار بیشتر آزاد می کند، اما مصرف سوخت هر دو مدل به شکل ترکیبی نزدیک هفت لیتر به ازای هر 100 کیلومتر تخمین زده می شود.

تارا V1p یا همان تارا دنده ای شش سرعته از طرفی با آپشن های بیشتری نسبت به پژو پارس در دسترس متقاضیان سامانه یکپارپه قرار می گیرد. کروز کنترل، سیستم های کنترل پایداری، کنترل ایستایی، سنسور فشار باد و … بخشی از امکانات رفاهی تلقی می شود که پژو پارس از آن ها محروم است و به همین خاطر محصول قدیمی ایرانخودرو باید از خط تولید کنار گذاشته شود.

پژو 207 دنده ای پانورما؛ 504 میلیون

پژو 207 دنده ای پانوراما ارزان ترین گزینه پیشنهادی ایرانخودرو به عنوان جانشین پژو پارس است. قیمت پژو 207 دنده ای پانورما در کارخانه تحت عنوان 207 دندده ای سقف شیشه ای ارتقایافته 504 میلیون و 890 هزار تومان اعلام شده.

قیمت پژو 207 دنده ای پانوراما با این حال قریب 60 میلیون بیشتر از خود پژو پارس XU7P است و در بازار آزاد برای همین محصول حول وحوش 800 میلیون ردوبدل می شود.

پژو 207 دنده ای پانوراما به پیشرانه چهارسیلندر TU5 با حجم 1.6 لیتر مجهز شده. 105 اسب بخار و 142 نیوتن متر گشتاور خروجی به کمک گیربکس پنج دنده دستی به چرخ ها منتقل می شود و راننده می تواند نهایتا با سرعتی معادل 190 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. مصرف سوخت کمتر نسبت به پژو پارس، می تواند یکی از برتری ها باشد و پسوند ارتقایافته نشان می دهد، گزینه پیشنهادی برای جانشین پژو پارس با استانداردهای 85 گانه به دست حواله داران می رسد.

جانشین پژو پارس با چه قیمتی فروخته می شود

خودرو

کارخانه

بازار آزاد

سورن پلاس XU7P

465 میلیون و 85 هزار تومان

625 میلیون تومان

پژو 207 دنده ای پانوراما ارتقایافته

504 میلیون و 890 هزار تومان

795 میلیون تومان

تارا دنده ای V1p

587 میلیون و 126 هزار تومان

825 میلیون تومان

پژو پارس XU7P

445 میلیون و 742 هزار تومان

650 میلیون تومان

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزینه های پیشنهادی ایران خودرو به حواله داران پژو پارس / جانشین پژو پارس چقدر آب می خورد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزینه های پیشنهادی ایران خودرو به حواله داران پژو پارس / جانشین پژو پارس چقدر آب می خورد؟"، کلیک کنید.