یک جو عقل

یک جو عقل

«زوال شناختی رییس جمهور 81 ساله آمریکا جو بایدن آشکار است و باعث نگرانی ده ها نفری شده که در ماه های اخیر با او تعامل داشته اند» این بخشی از گزارش شوکه کننده روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال با این عنوان است که «نشانه های زوال بایدن پشت درهای بسته آشکار شده است».

به گزارش لیجار، روزنامه خراسان در مطلبی با این عنوان نوشت، تعدادی از بیش از 45 قانون گذار جمهوری خواه و دموکرات و کارکنان دولتی که با این رسانه مصاحبه کردند، گفتند رییس جمهور آمریکا آن قدر آرام در جلسات صحبت می کند که افراد حاضر برای درک صحبت های او با مشکل مواجه هستند. برخی دیگر گفتند که رفتار و درک بایدن از جزییات سیاست هر روز متفاوت است و اغلب به یادداشت ها و دستیارانش تکیه دارد.

یکی از جمهوری خواهان ارشد که نامی از او برده نشده به نیویورک پست گفت به همین دلیل است که وزارت دادگستری آمریکا از انتشار نوارهای مصاحبه بایدن با رابرت هور بازرس ویژه سابق در تحقیقات اسناد طبقه بندی شده، خودداری کرد.پیشتر وبگاه خبری آکسیوس گزارش داده بود «قاطی کردن تاریخ ها و نام کشورها و فراموشی جدول زمانی وقایع مهم، از جمله سال فوت پسرش بو و پیروزی دونالد ترامپ» نشان دهنده موارد متعدد اختلال حافظه جو بایدن در مصاحبه پنج ساعته او با بازرس ویژه رابرت هور است.برخی مثل رییس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا کوین مک کارتی که در دوران معاونت بایدن هم با او کار می کرده، تغییرات او و روند زوال عقلش را آن قدر شدید توصیف کرده اند که می گویند «او آدم سابق نیست».

چندی قبل نیز پزشک سابق کاخ سفید در دوران اوباما و ترامپ حدس زده بود بایدن با یک بیماری جدی مواجه است و مجبور خواهد شد پیش از پایان دوره مسیولیتش استعفا کند. دکتر رانی جاکسون که جزو 14 قانون گذار جمهوری خواه بود که خواهان آزمایش سلامتی جامع از بایدن شدند، در یک برنامه تلویزیونی گفته بود: «بایدن با یک مشکل جدی مواجه است و وضعیت او بدتر خواهد شد. این دیگر یک آبروریزی نیست. وی گیج است و گمشده به نظر می رسد. او به ندرت می تواند یک جمله پیوسته و کامل بگوید. بایدن باید یک آزمایش جامع انجام دهد و نتیجه آن را منتشر کند»

بایدن از زمان ورود به رقابت انتخاباتی سال 2020 از سوی رقیبش «دونالد ترامپ» به نداشتن سلامت فیزیکی و ابتلا به زوال عقل متهم شده است. نتایج نظرسنجی های مختلف در آمریکا نیز حاکی از نگرانی اکثریت آمریکایی ها از وضع سلامتی بایدن است. گاف های کلامی متعدد بایدن، سر خوردن از پله های هواپیما، افتادن از دوچرخه در برابر دوربین های خبری و چند بار دست دادن با شخصیتی خیالی، از جمله اتفاقاتی بوده که گمانه زنی ها درباره وضعیت سلامتی او را افزایش داده است. دیروز همچنین ویدیویی از بایدن منتشر شد که در پیک نیک اعضای کنگره، در حالی که دهانش کاملا باز بود، ناگهان به سمت کسی یا چیزی رفت!

پایان خبر لیجار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک جو عقل" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک جو عقل"، کلیک کنید.