1258 پروژه مصوب سفر مقام معظم رهبری افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری لیجار از سنندج، اکبر محمدی روز شنبه در مراسم گرامیداشت سالروز سفر رهبر معظم انقلاب در سال 1388 به کردستان و میلاد حضرت معصومه(س) که در مدرسه علی اصغرفانی سنندج برگزار شد، اظهار داشت : در سفر معظم له به استان هزار و 258 پروژه به تصویب رسید.

وی افزود: کل اعتبارات مصوب شده در سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) به استان فرهنگی کردستان که از منابع مختلف شامل دفتر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) ، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره ) ، نهاد ریاست جمهوری ، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی و … است 8 هزار و 320 میلیارد ریال می باشد که در سالیان بعد اعتبارات بیشتری به این پروژه ها تزریق شد و اعتبار تخصیص یافته به استان در بخش های مختلف افزایش قابل توجهی یافت .

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ادامه داد : 80 درصد این اعتبارات در چهار سال نخست بعد از سفر رهبری در زمانی که نرخ ارز 23 هزار ریال بود، تحقق یافت.

محمدی بیان کرد: همچنین از سال 1388 تاکنون تزریق اعتبار از دفتر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) به استان کردستان برای اجرای طرح های عمرانی همچنان تداوم داشته است و بعد از 15 سال از سفر معظم له به استان همچنان از عنایات ویژه این سفر به استان برخوردار هستیم ، بطوری که 4 هزار و 200 میلیارد ریال تا پایان سال 1402 به استان از محل اعتبارات استانی تخصیص یافته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: از شاخص ترین پروژه های سفر رهبری می توان به احداث بیمارستان 540 تختخوابی کوثر سنندج، راه اندازی کارخانه لاستیک بارز و اجرای نهضت گازرسانی به روستاها و واحدهای صنعتی، احداث سدعباس آباد بانه و آب رسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس اشاره کرد که در پانزدهمین سالگرد سفر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) به کردستان از یک هزار و 258 طرح مصوب ، چهار طرح شامل طرح های بهسازی راه اصلی سنندج – مریوان باشماق ، دارالقرآن بین المللی سنندج ، دانشگاه علوم قرآنی سنندج و سایت صدا و سیما تا تکمیل نهایی باقی مانده است که امیدواریم با عنایات ویژه معظم له و دولت سیزدهم شاهد تکمیل پروژه های باقیمانده از سفر مقام معظم رهبری به استان باشیم.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد : رهبر معظم انقلاب در سفر به کردستان و در سخنرانی هایشان سخنان کلیدی را مطرح کردند که چشم اندازی برای توسعه استان بوده است.

وی با بیان اینکه بعد از گذشت15 سال از این سفر مبارک همه برنامه های و فعالیت ها به ویژه در حوزه فرهنگی در راستای تحقق منویات رهبری به اجراء درآمده است ، گفت: اگر امروز از کردستان به عنوان استان مطرحی در زمینه اجرای رویدادهای فرهنگی و هنری در کشور نام برده می شود و دارای برندهای جهانی و ملی شده است نتیجه عمل به منویات رهبری است.
در پایان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان بیان کرد: می طلبد آموزش و پرورش استان سخنان معظم له را برای دانش آموزان که آینده سازان این مرز و بوم هستند، تشریح و تبیین نماید.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "1258 پروژه مصوب سفر مقام معظم رهبری افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "1258 پروژه مصوب سفر مقام معظم رهبری افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت"، کلیک کنید.