برگزاری سلسله نشست های علمی «امامت و ولایت اهل‌بیت» از منظر مذاهب اسلامی

برگزاری سلسله نشست های علمی «امامت و ولایت اهل‌بیت» از منظر مذاهب اسلامی

دانشکده مذاهب اسلامی با همکاری بنیاد بین‌المللی امامت و مجمع جهانی اهل‌بیت (علیهم‌السلام) سلسله نشست‌های علمی «امامت و ولایت اهل‌بیت» از منظر مذاهب اسلامی را برگزار می‌کند.

به گزارش گروه پژوهش خبرگزاری علم و فناوری لیجار، در آستانه عید سعید غدیر خم، سالروز ابلاغ پیام آسمانی امامت و ولایت اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) دانشکده مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب با همکاری بنیاد بین‌المللی امامت و مجمع جهانی اهل‌بیت (علیهم‌السلام) طی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۳۰ و ۳۱ خردادماه ۱۴۰۳ سلسله نشست‌های علمی «امامت و ولایت اهل‌بیت» از منظر مذاهب اسلامی را برگزار می‌کند.

در این همایش حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب با موضوع (غدیر در مذاهب اسلامی)، حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی سبحانی با موضوع (امامت تطبیقی در زیارت غدیریه امام هادی (ع))، محمدعلی موحدی با موضوع (حدیث غدیر و سلفیان معاصر)، حجت الاسلام و المسلمین مهدی فرمانیان با موضوع (آیه تطهیر در منظومه فکری اهل سنت)، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن سبزواری با موضوع (گونه شناسی گفتار نبوی (ص) در تبیین امامت امیرمؤمنان (ع)) و سید مهدی علیزاده موسوی با موضوع (ولایت ظاهری و باطنی اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در فریقین) به ارائه سخنرانی خواهند پرداخت.

دبیر علمی این نشست‌ها نیز جناب آقای دکتر امداد توران، عضو هیئت علمی دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب خواهد بود.

در راستای ترویج فرهنگ غدیر، به پنج‌نفر از شرکت‌کنندگان در این همایش علمی، به قید قرعه، کمک هزینه سفر زیارتی حضرت امام رضا (ع) تقدیم می‌شود.

لازم به ذکر است مکان برگزاری این رویداد علمی، ساختمان مرکزی دانشگاه ادیان و مذاهب واقع در قم، پردیسان، ساختمان مرکزی دانشگاه، ساختمان امام موسی صدر می‌باشد. همچنین این رویداد علمی همزمان از طریق شبکه‌های بر خط دانشگاه، شبکه‌های اجتماعی ایتا، آپارات و تلویزیون اینترنتی حوزه پخش خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری سلسله نشست های علمی «امامت و ولایت اهل‌بیت» از منظر مذاهب اسلامی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری سلسله نشست های علمی «امامت و ولایت اهل‌بیت» از منظر مذاهب اسلامی"، کلیک کنید.