سریال تاریخی «سنجرخان» بالاخره به آنتن رسید

سریال تاریخی «سنجرخان» بالاخره به آنتن رسید

آفتاب نیوز :

«سنجرخان» نام سریالی به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی حسین جلالی است که پس از گذشت کش و قوس های فراوان اکنون زمانی دقیق برای پخش این مجموعه تلویزیونی در نظر گرفته شده است.

متن «سنجرخان» را پیش تر زنده یاد ضیاء الدین دری، کارگردان و نویسنده سریال های «کلاه پهلوی» و «کیف انگلیسی» در 26 قسمت نوشته بود، اما پس از درگذشت این کارگردان، تهیه کننده سریال را به کارگردان دیگری واگذار کرد و این مجموعه به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیه کنندگی سعید جلالی تولید شد.

«سنجرخان» در معاونت امور استان ها تولید شده و چند باری هم به دلیل مشکلات تامین هزینه در تولیدش وقفه صورت گرفته است.

شخصیت اصلی این سریال را فرشید گویلی که یک بازیگر محلی کُردزبان است ایفا می کند. محمود پاک نیت، احمد نجفی، جلیل فرجاد، علی اوسیوند و پیام دهکردی از دیگران بازیگران این سریال تاریخی هستند.

به گفته حسین جلالی، تهیه کننده این سریال، سنجرخان نام مبارز معروف و شناسنامه دار کردستان است که به مبارزه با روس ها برمی خیزد.

تهیه کننده «سنجرخان» در گفت وگویی که پیشتر با لیجار داشت درباره کلیت این سریال گفته است: «سنجرخان» سریالی 26 قسمتی است که داستانی واقعی از 100 سال پیش را روایت می کند. داستان این سریال بر اساس واقعیت است. ماجرا در زمان احمد شاه قاجار اتفاق می افتد. «سنجرخان» قهرمان ملی کُرد است که علیه روس ها مبارزه کرده است.

محمدحسین لطیفی، کارگردان «سنجرخان» هم سال گذشته دلیل طولانی شدن پروسه ی تولید این سریال را مشکلات مالی عنوان کرده بود.

به گفته مدیرکل صداوسیمای کردستان ایده و طرح اولیه سریال «سنجرخان» در سال 1392 به وجود آمد و پس از کش و قوس های فراوان، آیین پیش تولید آن در سال 1399 شروع شد و در مجموع تولید آن نزدیک به یک دهه طول کشید.

اکنون با گذشت سال ها «سنجرخان» با قصه دلاوری های قهرمان کُرد آماده پخش شده است. این سریال از 24 بهمن ماه هر شب ساعت 22 و 15 دقیقه از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. 

مدیرکل صداوسیمای کردستان اظهار کرده بود: شروع پخش سریال «سنجرخان» زمینه ساز کار های بزرگ تری برای معرفی فرهنگ قوم بزرگ کرد و مردم کردستان می شود و می تواند در شناساندن قهرمانان کُرد به ایرانیان و جهانیان کمک شایانی کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سریال تاریخی «سنجرخان» بالاخره به آنتن رسید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سریال تاریخی «سنجرخان» بالاخره به آنتن رسید"، کلیک کنید.