مجالس تعزیه‌،نی‌نوازی و اجرای نمایشی به تهیه کنندگی قائمیان در فرهنگسرای نیاوران

مجالس تعزیه‌،نی‌نوازی و اجرای نمایشی به تهیه کنندگی قائمیان در فرهنگسرای نیاوران

به گزارش خبرگزاری لیجار،در نیمه اول تیرماه ۱۴۰۳، هر روز رویدادها و برنامه‌های متنوع بسیاری در فرهنگسرای نیاوران و زیرمجموعه‌هایش (نگارخانه ها، سالن خلیج فارس، خزر و همچنین فضای باغ) برگزار شد که موجب بوجود آمدن فضایی شاد و بانشاط برای مخاطبان شده بود و علاوه بر آن بیش از پیش رنگ و بوی فرهنگی و هنری به خود گرفته بود.
در سالن خلیج فارس نمایش ۲۴۲۴ به کارگردانی زری اماد و تهیه کنندگی فرهاد قائمیان روی صحنه بود و همزمان در فضای باغ فرهنگسرا نمایش عاشقانه میدان یاقوت با بازی بهاره رهنما و ایوب آقا خانی همراه با موسیقی زنده و اجرای قطعات قدیمی و خاطره ساز شور و حال مخاطبان را دو چندان می‌کرد.
همزمان با این نمایش‌ها، نقاشی‌های هنرمند افغان، بهرامشاه محمودی در دیوارهای نگارخانه اصلی خودنمایی می‌کردند، این در حالی اتفاق افتاده بود که این نگارخانه اخیرا نمایشگاه مروری بر آثار هنرمندان معاصر از جمله آیدین آغداشلو، کوروش شیشه‌گران، رضا بانگیز و … را پشت سر گذاشته بود.

گروه‌های موسیقی سنتی و اقوام مانند اقلیم هشتم، کوش، هیرون، نُونَوا و پاپ بانوان ستاره قطبی نیز سازهایشان را برای این شب‌ها کوک کردند تا اتفاق خوشایندی را برای علاقه‌مندان به موسیقی رقم بزنند. در این میان گردهمایی هواداران رضا صادقی از چهره‌های پرطرفدار موسیقی پاپ نیز در سالن خلیج فارس انجام شد.
کودکان نیز از این شور و حال بی‌بهره نبودند و در سالن خزر ماجراهای جک و لوبیای سحرآمیز و همچنین رابینسون خرگوشه را دنبال می‌کردند.
حال با فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری، فرهنگسرای نیاوران میزبان چندین رویداد مذهبی از جمله مجلس تعزیه خوانی در فضای باغ، موسیقی عاشورایی و خلق اثر، اجرای گروهی«قلم نی‌نوا» همراه با نی نوازی و … خواهد بود.
شایان ذکر است، تمام این رویدادها پس از عملیات بهسازی و تعمیرات و اقدامات انجام شده برای احیای زیرساخت‌های این مجموعه ارزشمند انجام شده بود، اتفاق افتاد.

۲۲۰

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجالس تعزیه‌،نی‌نوازی و اجرای نمایشی به تهیه کنندگی قائمیان در فرهنگسرای نیاوران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجالس تعزیه‌،نی‌نوازی و اجرای نمایشی به تهیه کنندگی قائمیان در فرهنگسرای نیاوران"، کلیک کنید.