نوجوانان به تاریخ معاصر ایران علاقه مند شده اند

بهار کتابخوانی| مسیول غرفه انتشارات خوارزمی:

نوجوانان به تاریخ معاصر ایران علاقه مند شده اند

مسیول غرفه انتشارات خوارزمی معتقد است که نوجوانان نسبت به گذشته به تاریخ معاصر ایران علاقه مند شده اند.

فاطمه حبیبی در حاشیه سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در گفت وگو با خبرنگار لیجار تصریح کرد: قبلاً مراجعان ما عموماً افراد میانسال بودند، اما در سال های اخیر جوان تر ها و حتی نوجوانان بیشتر مراجعه می کنند و به دنبال تهیه و مطالعه کتاب های تاریخ و ادبیات معاصر هستند.

وی با بیان اینکه گروهی از جوانان به توصیه اساتید خود و گروهی صرفاً با علاقه مندی شخصی خود برای تهیه این کتاب ها مراجعه دارند، اضافه کرد: ما در نشر خوارزمی به دلیل غنای کتاب ها و نویسنده های شناخته شده نیازی به برندسازی کتاب ها نداشتیم و با این وجود علاقه مندان بسیاری به این نشر مراجعه می کنند.

مسیول غرفه انتشارات خوارزمی با اشاره به معرفی 105 عنوان کتاب در نمایشگاه و تجدید چاپ 15 عنوان کتاب توسط این انتشارات در خصوص وضعیت نقد محتوایی کتاب های موجود در بازار تاکید کرد: بنده جمعی را تحت عنوان منتقدان محتوایی کتاب نمی شناسم. اینکه در خصوص کتاب ها اطلاعات داشته و نسبت به نقد آن اهتمام داشته باشند.

به گفته حبیبی مردم عادی کتابخوان بیش از سایر اقشار در خصوص کتاب ها نظرات سازنده داشته باشند. اما اینکه گروه مشخصی مسیولیت نقد حرفه ای و تخصصی کتاب ها را داشته باشند وجود ندارد.

وی در خصوص معرفی و رونمایی کتاب ها گفت: ما بستر مشخصی برای رونمایی کتاب نداریم و هر ناشری در فضای مجازی یا با تدارک جمعی در کتاب فروشی ها نسبت به رونمایی کتاب اقدام می کند.

مسیول غرفه انتشارات خوارزمی افزود: بیشتر از اینکه رونمایی کتاب ها در فضایی مانند نمایشگاه کتاب تاثیر داشته و دلیل توجه به یک کتاب یا خرید آن باشد، این فضای مجازی است که تاثیر بیشتری در معرفی کتاب ها دارد.

حبیبی متذکر شد: ناشرانی که در فضای مجازی کتاب های خود را معرفی می کنند، بیشتر در فروش کتاب موفق هستند.

لازم به ذکر است سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 19 لغایت 29 اردیبهشت ماه در محل مصلی تهران برگزار می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوجوانان به تاریخ معاصر ایران علاقه مند شده اند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوجوانان به تاریخ معاصر ایران علاقه مند شده اند"، کلیک کنید.